Jälgi meid

Spordiennustuse Kool

Kuidas alustada laskesuusatamisele panustamisega? Loe meie täielikku ülevaadet

Laskesuusatamine kogub maailmas üha enam populaarsust. Kihlveokontorid käivad trendiga kaasas ning pakuvad sellele äärmiselt kaasahaaravale ja üllatusterohkele spordialale aina mitmekülgsemaid valikuid. Seekord tutvustamegi panustamismaailma läbi laskesuusatamise vaatevinkli ning jagame enda taktikalisi eelistusi.

Populaarseimad distantsid:

  • SPRINT – Mehed läbivad 10km ja naised 7.5km. Üks lasketiir lamades + üks lasketiir püsti lastes.
  • ERALDISTART – Mehed 20km ja naised 15km. Kaks lasketiiru lamades + kaks püsti lastes.
  • JÄLITUSSÕIT – Pääsevad üldjuhul spridietapi 60 parimat ja asuvad rajale samuti spirndidistantsil välja sõidetud ajalise kaotuse alusel. Mehed 12.5km ja naised 10km. Kaks lasketiiru lamades + kaks püsti lastes.
  • ÜHISSTARDIST SÕIT – Üldjuhul pääsevad rajale 25 kõrgeima reitinguga sportlast hooaja edetabelis + 5 häid tulemusi näidanud sportlast viimastel etappidel. Mehed 15km ja naised 12.5km. Kaks lasketiiru lamades + kaks püsti lastes.
  • TEATESÕIT – Meeste teatesõidus läbivad neli sportlast ükshaaval 7.5km ja naiste teatesõidus 6km ning mõlemal puhul läbib üks sportlane lasketiiru kahel korral. Esimesel korral lamades ning teisel püsti lastes.

Need on vaid levinuimad ja kõige pikemate traditsioonidega distantsid. Ala populariseerimiseks lisatakse igal kümnendil mõni uus ja veel keerukam võislusformaat.

Kui individuaal distantsidel peab lasketiirus eksinud sportlane suunduma trahviringile(eraldistardi puhul lisatakse eksimuse korral sportlase ajale 1 minut), siis teatesõitudes on enne kasutada ka varupadrunid. Nüüd aga juba konkreetsemalt panustamise juurde.

Milliseid valikuid kihlveokontorid pakuvad?

Kõige laialtlevinumad on erinevad lõppkoha ennustused. Ehk kes võidab distantsi, kes jõuab esikolmikusse või esikuuikusse.

                

Teiseks H2H kategooria ehk välja on toodud kaks sportlast ning spordisõbral on võimalik ennustada, kumb neist sportlastest asetseb finišhis kõrgemal positsioonil.

Kõige populaarsemate valikute kõrval, võivad olenevalt distantsist pakkuda kihlveokontorid ka järgmisi liine:

Valikud lasketäpsusele. Enamasti saab ennustada, et mitu korda tulevane etapivõitja lasketiirus eksib. Samasuguseid panuseid saab ka teha konkreetsete sportlaste peale. Näiteks, et kas Kaisa Mäkäräinen eksib tiirudes alla või ühe 1.5 korra.

Taaskord saab teha valikuid  ka head to head lasketäpsusele ehk kumb valikusse toodud sportlastest eksib lasketiirudes vähem või jääb lasketäpsus viiki.

Võidumarginaali liinid, kus antakse võimalus ennustada võitja ajalist edu järgmise sportlase ees. Näiteks:kas võidu marginaal on 0-5 sekundit, 5-20 sekundit või 20+ sekundit.

Milliseid taktikalisi valikuid vältida?

Esiteks ei soovitaks üldjuhul ennustada etapi võitjat. Laskesuusatamine on väga tiheda konkurentsiga ala ning seda eriti naiste arvestuses. Võimete poolest omavad võiduvõimalusi ühel etapil keskmiselt üle kümne sportlase ning selgeltnägija võimete puudumisel sellist taktikat kasutades üldjuhul edu ei saavuta.

Lisaks ei ole parim idee lasketäpsuse peale panustamine. Nimelt sõltub märkide alla laskmine kõige suuremal määral ilmastikuoludest. Sportlased seadistavad oma relvad enne võistlust toimuval peale laskmisel. Võistluse ajaks muutuvad aga väga tihti tuuleolud ning seetõttu eksivad ka parimad laskjad.

Enne võistlust on aga väga raske ennustada, kas tuule-ja sademeolud jäävad laskmist soosivaks või muutub kogu olukord keerulisemaks.

Milliseid taktikalisi valikuid kasutada?

Kõige lihtsam on alustada Head to Head valikutest, kus saab ennustada erinevate paaride võitjaid kahe sportlase vahel lõpptulemusena. Analüüsides konkreetsete sportlaste sobivust antud etapi jaoks ning võrreldes eeliseid üksteise ees, on võimalik üsna kõrge protsendiga tabada õigeid tulemusi. Ära ei maksa unustada ka määrdemeeskonna pädevust kindlates oludes.

Kui olete üldiselt laskesuusatamisega ja erinevate sportlaste tugevustega kursis, siis ideaalseks väljundiks on oma favoriitide ennustamine top3 või top6 kohtadele. Spordimehe kollektiiv kasutab just seda taktikat kõige rohkem. See nõuab üsna häid teadmisi erinevate sportlaste kohta, kuid seda magusamad on ka võidud.

See taktika tähendab, et valitakse üks või kaks sportlast, kes ei ole suurimad favoriidid, kuid kelle tugevustega antud distants ja rada sobitub ning ennustad neid näiteks esikuuikusse. Sellistele sportlastele pakutakse väga magusaid koefitsente ning edukate analüüside ja hea nina korral on edu kerge saabuma. Oma eelmise aasta ennustusvihjetes laskesuusatamisele ka tõestasime.

Kõiki laskesuusatamise MK-etappe on võimalik jälgida ETV või ETV2 vahendusel. Miks mitte lisada mõnikord laskesuusatamisele veelgi põnevust, kui sellega saab mõistlikult tegutsedes ka edu saavutada. Edu panustamises ja õigete valikute tegemisel! Esimesed sõidud leiavad aset juba 1. detsembril.

Tee oma esimene ennustus laskesuusatamisele, kasutades spordimees.ee eksklusiivselt 20€ väärtuses riskivaba pakkumist ning kaotuse korral saad oma raha tagasi.

Alustamiseks, vajuta allolevale nupule.

VÕTA RISKIVABA PANUS SIIT   

Coolbeti konto avamine – isegi telefoniga! – võtab aega kõigest 30 sekundit!

Meie analüüsid ning ennustused on kirjutatud parimal meile saadaoleval võimalikul moel, kuid me ei garanteeri võitvaid panused. Palun panustage vastutustundlikult ning ainult rahaga, mida olete valmis kaotama.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Spordiennustuse Kool

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds