Jälgi meid

Spordiennustuse Kool

Bankroll Management ehk rahade haldamine spordipanustamises.

Kihlveokontroid pakuvad ideaalset võimalust meelelahutuseks. Väike 10-eurone panus Meistrite Liiga või Euroliiga kohtumisele võib ka kõige igavama spordikohtumise küllaltki põnevaks muuta. Kuid maailmas ning ka Eestis leidub inimesi, kelle peamine sissetuleku allikas ongi spordipanustamisest teenitud tulu. Panustamisesse suhtutakse ülimalt professionaalselt ning kõike tehakse süstemaatiliselt. Seejuures on enamikele abiks rahade haldamine ehk Bankroll Management. Edaspidi kasutame artiklis just seda inglise k. väljendit.

Mis on bankroll management?

Lihtsustades koosneb bankroll management järgnevast kolmest:

  1. Panustamise panga määramisest. See tähendab, et valitakse summa, millega hakatakse panustamismaailmas tegelema. Loomulikult peab see olema suurusjärgus, millega inimene on nõus riskima, kuid soovitatavalt peaks see olema vähemalt paarsada eurot.
  2. Reeglite määramisest. See tähendab eelkõige seda, et pannakse paika panuste suurused. Panuste suurused sõltuvad üldisest pangast, taktikast ning eesmärkidest.
  3. Reeglite täitmisest. Viimane ning kõige tähtsam tegur on enda püstitatud reeglite täitmine. Vaid nii saab tekkida süstemaatiline, läbimõeldud ning töötav tervik. Vastasel juhul on tegemist rohkem Bingo Loto mängimisega.

Miks on bankroll managementi vaja?

Lihtne vastus – selleks, et sa suudaksid tegutseda vastutustundlikult ning teenida kasumit.

  1. See hoiab ära kaosed juhtudel, kui järjest peaksid kaotama mitmed panused. Tahes-tahtmata juhtub ka kõige parematel panustajatel sisse kaotuste seeriad. Tänu bankroll managementile ei kukuta need halvad seeriad kogu süsteemi.
  2. See hoiab ära kiired kaotused peale edukaid panuseid. Tihti peale edukat seeriat otustatakse, et nüüd on aeg riskida suurema summaga, mis lõppude lõpuks tekitab kaose ja pankrotistumise. Kui täidetakse ette seatud bankroll managementi, siis seda ei saa juhtuda.
  3. See annab palju informatsiooni enda tugevustest ja nõrkustest. Selleks tuleb lihtsalt kõik panused excelisse või online platvormi sisestada. Internetis on tuhandeid faile, mida saab abimehena kasutada. Soovitame googeldada näiteks “Sports betting excel template” vms.

Kuidas valida sobiv panustamisühiku suurus?

See sõltub panustaja kogemustest ja psühholoogilisest tugevusest. Kõige levinum teooria on, et ühe panuse optimaalne suurus peaks olema 1%-3% kasutaja pangast ehk kogu rahast, mis panustamiseks määratud on. See tähendab, et 250 eurose panga juures tuleks mängida panustega, mille suurus ei ületakse 8 eurot.

Esmapilgul võib tunduda soovituslik panustamisühik liiga väike, kuid see on kõik riskide maandamiseks. Juhul, kui kasutataks panustamisühikuna rohkem kui 5% pangast, siis vaid viie järjestikuse kaotatud panusega on veerand kogu rahast kadunud ning psühholoogiliselt tekib tahtmine kaotatud raha kiiresti tagasi teenida. Kehtib kuldne reegel: mis iganes panustamisühik endale valitakse, kaotuste korral ei tohi seda suurendada!

Veel nõuandeid:

  • Nagu juba mainisime, siis kindlasti leia endale sobiv keskkond, kuhu koguda andmed enda panuste kohta. Valikuid on tohutult. Kõige labasemast paberi peale kirjutamisest kuni exceli failide ja panustamise programmideni välja.
  • Üks panus korraga. Kunagi ei tasu panustada ühele sündmusele mitmeid panuseid stiilis meeskond võidab kohtumise, esimesel poolajal lüüakse üle ühe värava, teisel poolajal lüüakse rohkem väravaid kui esimesel, Ragnar Klavan lööb värava. Ole oma ühes otsuses kindel ning mine selle peale välja.
  • Ole valmis nii võidu kui ka kaotusteseeriateks. Võiduseeriate puhul mõista, et teadmised, raske töö ja analüüsid toovad sulle edu, mitte see ei ole boonus, mida tuleks kohe kulutama hakata. Kaotuseseeria puhul ära arva kunagi, et nii palju on järjest kaotatud ja nüüd peab küll järgmine panus võitma.
  • Paljudele on tuttav olukord, kus lõpuks otsustatakse minna all-ini ehk täispangale. Sellise hetke tekkimisel on mõistlik teha panustamisest pikem paus või see üldse ära lõpetada.

 

 

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Spordiennustuse Kool

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds