Jälgi meid

Spordiennustuse Kool

Jalgpallile Panustamine – Kõige levinumad meetodid

Jalgpallile panustamine on vaieldamatult kõige populaarseim spordiennustuse liik. Tulenevalt sellest otsustasime alustada artiklite seeriaga, kus vaatame üle kõik, mida jalgpallile panustamisest teadma peaksid. Käesolev kirjutis on mõeldud pigem algajale spordiennustajale ning selles võtame ette kõige lihtsamad panusetüübid, mida jalgpallile teha saab.

Lõpptulemuse peale panustamine

Jalgpall on maailma populaarseim spordiala ning kohtumiste lõpptulemuse (1X2) peale panustamine on jällegi populaarseim panustamise liik. Teist kohta hoiab enda käes Aasia Händikäpile panustamine.

1X2 panuse juures pead valima, et kas mäng lõpeb emma-kumma meeskonna võiduga või jääb viiki. Ehk sul on kokku 3 erinevat võimalust. Aasia Händikäp võeti kasutusele selleks, et valikust viik eemalda ning teha liialt ühele poole kallutatud olevate mängude peale panustamist ahvatlevamaks. Niiviisi panustades saad näiteks kehvemale poolele anda virtuaalselt mõneväravalise edumaa. Järgnevalt üks näide tavalisest 3-way händikäp panusest:

händikäp

Tehes pildil oleva panuse Arsenali võidule händikäpiga 1-0, siis tähendab see seda, et Arsenal on sinu panust arvesse võttes viigi korral 1 väravaga peal. Ehk võidab alati kui lööb rohkem väravaid kui Chelsea või kui mäng jääb viiki.

Siinkohal tuleks ära mainida, et jalgpallis antakse alati mängule mõni minut lisaaega juurde. See sinu panusele, aga mingit mõju ei oma, sest seda võetakse antud spordiala puhul ikkagi normaalaja osaks. Ehk kui sa panustasid viigile ja enne lisaminuteid juhib mängu üks meeskond, kuid lisaaja lõpuks suudab teine viigistada ja nii kohtumine ka lõpeb, siis muretsema sa ei pea, sest jalgpallile panustamises arvestatakse lisaminuteid normaalaja osana.

1X2 Koefitsendid

Kui soovid enne mängu sinule sümpaatse meeskonna peale panust panna, siis 1X2 meetod on lihtsaim viis seda teha. Lõpptulemuse koefitsentidest on ülimalt lihtne aru saada. Number 1 esindab kodumeeskonda, 2 vastasmeeskonda ning X tähendab viiki.

1X2

Lihtsamat viisi oma esimeseks spordipanuseks kui seda on 1X2 ennustus, ei ole olemas.

1X2 liinidele panuseid tehes, tuleb arvesse võtta, et kui tegemist on play-offidega ning kui mäng läheb lisaajale, siis seda need ei kata. Ehk kui panustasid näiteks Meistrite Liiga finaalis Real Madridi võidule ning selle nad ka pärast normaalaja lõppu mängitud lisaajal saavutasid, siis kahjuks kaotad ikkagi panuse. Mäng oli ju normaalaja lõppedes viigis. Lisaaja all peame silmas tavalist jalgpallis kasutusel olevat kahte 15 minutilist poolaega mitte lisaminuteid, mida iga jalgpallimängu lõpul määratakse.

Aasia Händikäp

Nagu juba artikli alguses mainisime, on üheks populaarseks panustamise viisiks ka Aasia Händikäp. Mida see tähendab?

Aasia händikäp eristub tavalisest händikäpist sellepoolest, et Aasia Händikäpile panustades, saad viigi korral saad raha tagasi. Näiteks kui ennustad Chelsea AH-1 (ehk ennustad, et Chelsea võidab mängu, alustades 1 väravalisest kaotusseisust), siis kui nad võidavadki mängu ühe väravaga, siis saad raha tagasi. Võidavad, aga kahega siis võidad ka sina.

Kõige lihtsam viis Aasia Händikäpi mõistmiseks on mõeldes mängu lõpptulemusele. Kui panustasid meeskonnale, kellel on händikäp miinusega, siis lahutad händikäpi nende löödud väravatest. Kui nad pärast käesolevat tehet ikka juhivad, siis võitsid panuse.

Kui meeskonnal on, aga positiivne händikäp, siis vastupidiselt hoopis liidame selle nende löödud väravate arvule. Kui nad pärast händikäpi lisamist juhivad, siis sa võitsid oma panuse.

Aasia Händikäpi arvutamise näide

Oletamine, et panustasid Arsenalile händikäpiga -0.5 ning nad võitsid oma kohtumise Liverpooliga seisuga 2-1. Nüüd lihtsalt lahutame Arsenali skooriks 0.5 ning tulenevalt sellest, et 1.5 on ikka suurim kui 1, siis sinu panus on võitev.

Muidugi, kui sündmus on lõppenud, siis teeb ennustuskontor selle töö sinu eest ise ära ning siis sa enam midagi aruvama ei pea. See teadmine annab sulle, aga oskuse oma panuseid paremini planeerida enne kui see päriselt teinud oled.

Üks mõõduks panus Aasia Händikäpile teeb ka kõige igavamast vastasseisust intrigeeriva ning ülimalt põneva mõõduvõtmise. Kui sul pole kodus mitte midagi teha ning ainukeseks ülekantavaks jalgpallimänguks on Manchester City ning Burton Albioni vaheline kohtumine Inglismaa karikasarjas, siis ainus viis mäng enda jaoks põnevaks teha, on läbi panustamiase Aasia Händikäp liinile.

Kui oled spordiennustuses uus, siis panustamist soovitame alustada Coolbeti 20€ suuruse riskivaba pakkumisega. Nii saad riskivabalt kõike ülevalpool mainitud panuseid proovida. Võidud paned taskusse, kaotuse korral saad raha tagasi.

Alustamiseks, vajuta allolevale nupule.

VÕTA RISKIVABA PANUS SIIT   

Coolbeti konto avamine – isegi telefoniga! – võtab aega kõigest 30 sekundit!

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Spordiennustuse Kool

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds