Spordiennustuse Kool

Tennisele panustamine ning õige taktika valik.

Tennis on spordipanustamises üks populaarsemaid spordialasid. Palju mänge päevas, mitmekülgsed valikud erinevatele liinidele ning üsna kõrged limiidid – kõik see muudab tennise spordipanustaja sõbraks. Selles artiklis räägimegi natukene tennisele panustamisest ja toome välja mõned tuntuimad taktikad.

1.Võitjale panustamine.

Kõige populaarsem ja lihtsam panuseliik. Saab ennustada, kes võidab matši. Kui sinu valitud mängija võidab matši, võidad sina ka panuse.

2. Händikäp panustamine.

Kihlveokontorid annavad nõrgemale tennisistile teatud määral edu ja siis pakuvad panustajatele võimalust ennustada, kas antud edust piisab, et matš võita või mitte. Händikäp panustamist on hea kasutada, kui matš on väga ühepoolne ja võitja koefitsient oleks liiga madal.

Händikäp panustamine jaguneb:

• Geimide händikäp kogu mängus.
  • Geimide händikäp kindlas setis.
  • Setide händikäp.

3. Üle/Alla panused

Sarnaselt händikäpidele pakutakse ka üle/alla panuseid kogu mängu geimide kohta, geimide arvu kohta kindlas setis ning kogu mängu setide arvu kohta.

4.Korrektne skoor

Tennises pakutakse võimalust ennustada nii seti kui ka kogu mängu korrektset skoori. Live-s lisandub sinna ka geimide korrektse skoori ennustamise võimalus, kuid viimasest soovitaks hoiduda – tegemist on rohkem bingo lotoga.

Sõltuvalt kihlveokontoritest pakutakse neile lisaks veel eripanuseid ning täpsemaid lisavõimalusi erinevate sündmuste ennustamiseks, kuid kõik need baseeruvad ülaltoodud panuseliikide põhjal.

Kas eelistada mängueelseid või live panuseid?

Üldjuhul soovitaksime oodata matši alguseni. Jälgida paari esimest geimi ning vaadata, kuidas kohtumine kulgema hakkab. Nii on näha, millisel tennisistil antud päeval asjad paremini sujuvad, kelle serv töötab, kes ei saa vastuvõtuga hakkama, kes suudab vastast rohkem liikuma panna.

Samas ei tohi ära unustada, et tennisistid kohanevad üksteisega ning tihti ühe või teise sportlase mäng matši jooksul paraneb või halveneb üsna märgatavalt. Enne panuse tegemist tuleks kalkuleerida läbi kõik võimalikud stsenaariumid ja teha parim otsus.

Taktika soovitus: over panus geimide arvule tasavägistes matšides.

See taktika töötab tasavägistes mängudes ning eelkõige naiste tennises, kus mängitakse alati kahe seti võiduni. Otsitakse tasavägine kohtumine ning asetatakse panus valikule, mis ennustab kohtumises üle teatud arvu geime. See arv peaks olema 19.5 ja 21.5 vahel.

Tasavägised kohtumised lähevad teatavasti tihti naiste arvestuses kolmesetilisteks, mis tähendab põhimõtteliselt alati tulemust üle 21.5 geimi. Taktika võlu peitub aga selles, et panus võib olla võidukas ka vaid kahesetilises kohtumises. Näiteks 7:6 ; 6:3 tulemusega matšis.

Tuleb vaid teha hea eeltöö ning leida tasavägised kohtumised. Samuti mängib tennises suurt rolli psühholoogia. Tihti tennisistid peale esimese seti võitu teise kaotavad, mis kõik toetab antud taktikat.

Hea ninaga spordihuviline leiab kindlasti sellised potentsiaalsed tasavägised kohtumised üles ning saavutab sellise taktikaga edu.

Veel üks huvitav taktika:

Otsitakse kohtumine, kus omavahel mängivad üsna kindel autsaider ja favoriit. Järgmine kriteerium on see, et autsaider alustab servimist, aga favoriit läheb setti 3-0 juhtima. Seejärel pakub kihlveokontor tavaliselt autsaiderile seti geimide händikäpi +5.5 ning kui selle koefitsiendi väärtus on 1.6-1.7, tasub see võtta.

See tähendab, et kui autsaider võidab esimeses setis vähemalt ühe geimi, on panus võitnud. Statistika näitab, et selliste jõuvahekordadega matšides võidab autsaider vähemalt ühe geimi. Favoriidil tekib eduseisus teatud mugavustunne ning ta ei mängi enam oma parimat tennist, tekib rahulolu tunne ning punkte kingitakse autsaiderile kergemini kui matši alguses.

Ning veel üks väidetavalt töötav ja super lihtne taktika mujalt maailmast:

Mitmed panustajad väidavad, et nad teenivad kasumit vaid favoriitidele panustamises, kelle koefitsient on 1.45-1.65 vahel. Ei midagi muud, lihtsalt panustatakse favoriitidele ja loodetakse nende võitu. Taktika põhineb sellel, et võrreldes teiste spordialadega on tennises favoriitide võitmise protsent märgatavalt kõrgem.

Siiski vahel harva ka autsaiderid võidavad favoriite, selle jaoks ongi leitud, et optimaalne koefitsientide vahemik peaks olema 1.45-1.65.

Kas see taktika ka päriselt edu toob? Tuleb ise järgi katsetada. Meie arvutasime kokku vaid artikli kirjutamise päeval toimunud tennise matšide tulemused ning tõepoolest – kui oleks kõikidele kohtumistele asetanud võrdse panuse favoriidile, kus koefitsent oli 1.45-1.65 vahel, oleksime kasumis.