Jälgi meid

Spordiennustuse Kool

WRC autoralli:panustamise juhend ja taktikanurk.

Autoralli on fantastiline sport. See hõlmab uskumatuid kiiruseid, ootamatuid muutusi ning pinget igas hetkes alates esimestest meetritest kuni finišini. Kirsiks tordil ka ühe eestlase, Ott Tänaku, kuulumine maailma tippude sekka. Selline faktide kombinatsioon muudab antud tehnikaala spordifännide seas väga atraktiivseks ning vähem atraktiivsem ei ole ka panuste asetamine WRC tulemustele.

Kihlveokontorid keskenduvad üldjuhul pakkumistele, mida saab valida enne ralli algust. Populaarseimad neist erinevad lõppkoha ennustused:

Ennustada saab ka iga tehasetiimi parimat sõitjat ning ralli võitja tehasetiimi ehk automarki:

Kolmandaks tuntuimaks pakkumiseks on H2H valdkond ehk esile on toodud kaks rallisõitjat ning ennustaja ülesandeks jääb pakkuda, kumb neist jõuab finišisse parima tulemusega:

Olenevalt rallist pakuvad kihlveokontorid ka palju teisi huvitavaid ennustusvõimalusi nagu näiteks kõige rohkem katseid võitnud sõitja, kas rallivõitja võidab ka power stage ning mis rahvusest rallisõitja saavutab esikoha. Parim viis selliste mitte nii laialt levinud võimalustega tutvumiseks on juba ise külastada kihlveokontori veebilehte.

Milliseid taktikaid soovitame vältida?

Loomulikult tasub enne iga panuse asetamist koguda võimalikult palju informatsiooni ja teha põhjalik analüüs, mille abil saab teha kaalutletud otsuse. Meie ei soovita teha üksikuid panuseid ralli võitjatele. Tegemist on ikkagist tehnikaspordiga ja mõni sõitja võib olla küll teistest märkimisväärselt kiirem, kuid kui tehnika veab alt, siis ei ole sellest kiirusest mitte vähimatki kasu.

Järgmine viga on nö. kõikide trumpide asetamine ühele kaardile. Ehk kui favoriidiks peetakse näiteks Sebastien Ogieri ning ka koefitsent on üsna magus, siis suurim viga on valida ta ralli võitjaks, enim rallikatseid võitnud sõitjaks ning ka paaris Sebastien Ogier vs. Ott Tänak võitjaks. Kui Ogieril peaks näiteks minema rehv katki, siis on väga suur tõenäosus, et automaatselt on kaotanud kõik panused. Targem oleks riske hajutada. Just see tagab pikas perspektiivis edu.

Milliseid taktikaid soovitame kasutada?

Nagu juba mainisime, siis spordiennustuses on ühed tähtsaimad märgusõnad pikk perspektiiv ja riskide hajutamine. Meie lemmik taktika on seotud vastandpanustega. Teeme selle mõiste selgemaks läbi Rootsi ralli koefitsentide. Me tegime analüüsi ja leidsime, et kindlaks soosikuks on Ott Tänak. Teeme ühe panuse, et Ott võidab ralli koefitsendiga 3.1. Vastandpanusena valime, et parimaks Toyota sõitjaks antud rallil osutub Ott Tänaku meeskonnakaaslane Jari-Matti Latvala koefitsendiga 3.2.

Mõlemad antud panused ei saa täppi minna, kuid tõenäosus, et vähemalt üks neist siiski võidab on väga suur. Kuna aga koefitsendid on mõlemal valikul üsna kõrged, siis on kasum garanteeritud. Muidugi on ka võimalus, et kumbki panus ei võida, kuid selle jaoks ongi tähtis teha kaalutletud otsus kindlatel põhjustel. Selline on spordiennustamise võlu ja valu.


Alusta rallile panustamist, kasutades spordimees.ee eksklusiivselt 50€ väärtuses riskivaba pakkumist ning kaotuse korral saad oma raha tagasi.

Alustamiseks, vajuta allolevale nupule.

VÕTA RISKIVABA PANUS SIIT   

Coolbeti konto avamine – isegi telefoniga! – võtab aega kõigest 30 sekundit!

Meie analüüsid ning ennustused on kirjutatud parimal meile saadaoleval võimalikul moel, kuid me ei garanteeri võitvaid panused. Palun panustage vastutustundlikult ning ainult rahaga, mida olete valmis kaotama.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Spordiennustuse Kool

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds