Jälgi meid

Hoki

Wayne Gretzky usub, et kaotab NHL-i väravarekordi Aleksandr Ovetškinile

Kõigi aegade parim hokimängija Wayne Gretzky on kindel, et jääb oma legendaarsest NHL-i väravarekordist ilma, kuna Aleksandr Ovetškin on näitamas suurepärast vormi.

Gretzky lõpetas oma karjääri 894 põhihooaja väravaga ning mitte keegi pole sellele ligilähedalegi jõudnud, aga Ovetškin on tänavuse hooajaga kerkinud kõigi aegade edetabelis 4. kohale ja liigub südikalt rekordi suunas.

“Selles pole küsimustki, et ta läheb minust mööda ja ma arvan, et see oleks suurepärane,” tunnistas Gretzky. “Ta on liikumas tänavu 40-50, võib-olla isegi suurema väravate arvu suunas. Ei ole kahtluski, et ta lööb lõpuks rekordi üle.”

Ovetškinil on sel hooajal 31 mänguga tehtud 22 väravat, mis viinud ta karjääri kogusaldo 752 tabamuse peale. Ta on hooaja esimeste kuudega möödunud kõigi aegade edetabelis nii Marcel Dionne’ist kui Brett Hullist ja jääb 3. kohal olevast Jaromir Jagrist maha ainult 14 tabamusega.

Washington Capitalsi 36-aastasel kaptenil on leping olemas kuni 2025/26 hooaja lõpuni ja kui ajahammas tema väravavaistu täielikult ära ei röövi, siis võiks Ovetškinil tõesti olla reaalne võimalus püstita uus rekord.

Arvulisest ülekaalust tehtud väravate osas on ta 274 tabamusega juba rekordijagaja koos Dave Andreychukiga.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Hoki

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds