Jälgi meid

Hoki

VIDEO | Aleksandr Ovetškin tõusis NHL-i kõigi aegade kolmandaks parimaks väravakütiks

Aleksandr Ovetškin jõudis NHL-is suure tähiseni, kui tõusis kõigi aegade edetabelis kolmandaks parimaks väravakütiks. Washington Capitalsi 4:3 võidus New York Islandersi üle pani venelane võrku oma 767. värava, jättes selja taga Jaromir Jagri.

Ajalugu sündis viis minutit enne teise kolmandiku lõppu, kui Jevgeni Kuznetsov ründetsoonis lahtiviske võitis ja Ovetškin selle järel litri kiirelt võrku saatis.

“See tähendab palju sellele organisatsioonile, fännidele, mu perekonnale, kes praegu Venemaal mängu vaatas,” rääkis Ovetškin pärast mängu. “See on väga hea tunne olla esikohal eurooplastest mängijate seas. See on väga eriline.”

Washingtoni kapten jõudis suure väravani oma karjääri 1256. põhihooaja mängus. Jagr sai omal ajal 766 kirja 1733 mänguga. 50-aastasena kodumaal endiselt karjääri jätkav Tšehhi legend innustas videosõnumi vahendusel Ovetškinit veel edasi pingutama.

“Jätka skoorimist,” teatas Jagr. “Jätka skoorimist, kuna nagu sa tead, ei ole ma veel karjääri lõpetanud ja võin NHL-i naasta, et sind taga ajama hakata.”

Ovetškin saab kõigi aegade edetabelis järgmisena sihikule võtta Gordie Howe 801 väravat. Kõigi aegade rekord kuulub 894 tabamusega Wayne Gretzkyle.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Hoki

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds