Hoki

VIDEO | Šveitsi hokiäss tegi NHL-is viie väravaga mängu

Esmaspäeval tegi NHL-is supermängu šveitslane Timo Meier, kes lõpetas San Jose Sharksi 6:2 võidu Los Angeles Kingsi üle lausa viie väravaga.

25-aastane ründaja avas skoori kolme minuti möödudes arvulisest ülekaalust ning ta sai juba avakolmandiku lõpus tähistada kübaratrikki. Meier on sel hooajal nüüd neljas mängija, kes ühe kolmandikuga suutnud kolm väravat teha.

Teise kolmandiku avas Meier samuti ülekaalu väravaga ning perioodi viimasel minutil tõusis ta Sharksi ajaloos esimeseks mängijaks, kes ühes kohtumises viie tabamusega hakkama saanud.

Meierist sai üheksas mängija NHL-i ajaloos, kes kahe kolmandikuga viis väravat kokku kuhjanud. Liiga ühe mängu rekordiks on seitse väravat ja see pärineb aastast 1920.

Tegu on viimase 25 aasta viienda viie väravaga mänguga ja huvitaval kombel on nendega hakkama saanud ainult eurooplased. Viimati õnnestus see rootslasel Mika Zibanejadil 2020. aasta märtsis. 2018. aastal sai sellega hakkama soomlaste ebajumal Patrik Laine, 2011. aastal tuli see teiselt rootslaselt Johan Franzenilt ja 2007. aastal hiilgas sedamoodi slovakk Marian Gaborik.

Meier on tänavu tegemas oma karjääri parimat hooaega ning tal on 35 kohtumisega kirjas 20 väravat ja 45 resultatiivsuspunkti.