Jälgi meid

Hoki

VIDEO | NHL-is debüteeris komppöidsusega sündinud väravavaht

Maailma tugevaimas jäähokiliigas NHL tegi läinud ööl Buffalo Sabresi väravasuul oma debüüdi Michael Houser, kes jõudis oma unistuse täitumisena vaatamata tõsiasjale, et ta sündis komppöidsusega.

Komppöidsus on üks levinumatest kaasasündinud jaladeformatsioonidest, mida esineb keskmiselt ühel vastsündinul 1000 kohta. Komppöia puhul on labajalg sissepoole pöördunud ja püstpöidasendis,

Houser sündis mõlema jala komppöidsusega ning selle korrigeerimiseks läbis ta enne kaheaastaseks saamist 14 operatsiooni.

Ohio osariigist pärit ameeriklane teenis noorteklassides mitmeid auhindu, kuid profikarjäär oli tema jaoks enne eilset piirdunud vaid Põhja-Ameerika madalamate liigadega. Seejuures ei olnud Houser pärast 2020. aasta märtsi kordagi üheski kohtumises jääl käinud, enne kui ta esmaspäeval New York Islandersi vastu väljakule uisutas.

Mees sai 28-aastasena eluvõimaluse, kuna Buffalol on mitmed teised väravavahid vigastustega väljas. Debüüt lõppes Houseri jaoks võidukalt, kui liiga punane latern suutis 0:2 kaotusseisu 4:2 triumfiks mängida. Tema nimele jäi 34 tõrjet.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Hoki

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds