Jälgi meid

Hoki

Soome hokitäht teenis NHL-i klubilt ligi 70 miljoni euro suuruse lepingu

Florida Panthers andis teada, et on oma kapteni Aleksander Barkoviga sõlminud kaheksa-aastase lepingupikenduse, mille koguväärtuseks 80 miljonit dollarit ehk ligi 70 miljonit eurot.

Leping tähistab kõigi aegade suurimat, mille Panthers on mõne mängijaga sõlminud. Eelnevalt saadi 26-aastase soomlase teened kätte hoopis odavamalt – tal lõppes kuue hooaja peale sõlmitud 35,4 miljoni dollari suurune leping.

Tamperest pärit Barkov, kelle isa oli Soomes karjääri lõpetanud vene hokimängija, debüteeris NHL-is Panthersi särgis 2013. aastal ning ta on arenenud liiga üheks parimaks kahesuunaliseks mängijaks. Eelmisel hooajal võitis ta Frank J. Selke trofee, mis antakse liiga parimale kaitsvate omadustega ründemängijale.

Barkov on senise karjääri jooksul NHL-is 529 põhihooaja kohtumisega kogunud 465 resultatiivsuspunkti, mis paneb ta vaatamata üsna noorele vanusele kõigi aegade edetabelis soomlaste arvestuses juba 13. kohale.

Isiklikku edu ei ole Barkov seni unelmate liigas meeskondlikuks õnnestumiseks suutnud mängida. Panthers on tema ajal vaid kolm korda play-offi jõudnud ning pole suutnud ühtegi seeriat võita.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Hoki

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds