Jälgi meid

Hoki

Lätilt šokk-kaotuse saanud Kanada hokikoondis jäi halba õnne kiruma

Tänavused jäähoki maailmameistrivõistlused algasid reedel tõelise üllatuspommiga, kui turniiri võõrustaja Läti suutis 2:0 alistada Kanada. Vahtralehemaale tuli vastasseisus kõigi aegade esimene kaotus.

26 MM-kulda võitnud Kanadal oli eelnevalt lätlaste vastu kirjas 11 võitu ja üks viik, kaasa arvatud 2006. aasta 11:0 lammutustöö Riias. Nüüd tegid lätlased selle eest lõpuks tagasi.

Puurilukk Matiss Kivlenieks oli 38 tõrjega superhoos ning väravate eest hoolitsesid Miks Indrašis ja Oskars Batna.

“See oli meie esimene koos peetud mäng. Meil polnud kontrollkohtumisi ja arvestades olukorda, arvan, et mängisime hästi,” rääkis pärast matši kanadalaste peatreener Gerard Gallant. “Olnuks meil veidi rohkem õnne, võinuks mäng kujuneda hoopis teistsuguseks. Lähme kindlasti turniiri edenedes paremaks.”

Kanada kaotas MM-turniiril oma avamängu kolmandat korda järjest.

“Peame Lätile au andma,” ütles Kanada ründaja Brandon Pirri. “Teadsime, et nad näitavad head kaitsest lähtuvat mängu ja nende väravavavaht oli väga hea.”

“Arvan, et suutsime palju võimalusi luua, aga paljud kutid mängivad suuremal väljakul esmakordselt ja see on väga oluline faktor.”

Kanada ei mängi turniiril kaugeltki oma parimas koosseisus, aga Gallanti kasutada olid mehed, kes kamba peale tänavu NHL-is 663 kohtumist vöö vahele said. Lõunanaabrite ainus NHL-i mees on väravavaht Kivlnieks, kes tegi sel hooajal Columbus Blue Jacketsi eest kaasa kahes mängus.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Hoki

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds