Jälgi meid

Muu Sport

PILTUUDIS | Maailmarekordimehest vihmavarjuhoidjaks: Armand Duplantis aitas rivaali hädast välja

Pühapäeval alustati tänavuse kergejõustiku Teemantliiga hooajaga, mille avaetapp toimus Gatesheadis. Kergejõustikutähti tervitas Kirde-Inglismaal traditsiooniline briti ilm ja see pani võistlusõhtu tulemustele pitseri, ent pakkus samal ajal ka ühe lõbusa hetke teivashüppesektoris.

Eelmisel aastal 6.15 ületamisega Sergei Bubkalt maailmarekordi üle võtnud Armand Duplantis oli võistluse alguses kahekordse maailmameistri Sam Kendricksi vihmavarjuhoidjaks, enne kui mehed (taaskord) omavahel võidu nimel konkureerima hakkasid.

Mullu täielikult võimutsenud Duplantis sõitis Inglismaale 23 järjestikuse võidu pealt ning ta ei olnud Kendricksile pärast 2019. aasta maailmameistrivõistlusi 12 omavahelise vastasseisu jooksul kordagi alla jäänud. Keerulistes tingimustes rootslase eduseeria aga katkes.

Kendricks sai 5.74 teisel katsel üle, samas kui Duplantisel see kahe katsega ei õnnestunud ning ta jättis viimase ürituse järgmisele kõrgusele. Valitsev Euroopa meister suutis ennast 5.80-st üle ajada, kuid tabas siiski kehaga latti ja see tuli mõningase viivitusega alla. Kendricks ebaõnnestus kõrgusel kaks korda ja lõpetas siis oma võistluse.

Teemantliiga hooaeg jätkub 28. mail Dohas. Teivashüppajad on uuesti võistlustules 1. juulil Oslos. Südasuvel õnnestub vast Duplantisel vihmavarjumehe rolli sattumist vältida.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Muu Sport

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds