Saksamaa MM-pileti kindlustamiseni viinud Hansi Flick asub järgmisel kuul koondise uut tippmarki ründama

Saksamaast sai esimene MM-i koha kindlustanud Euroopa koondis, kui esmaspäeval Põhja-Makedooniast 4:0 jagu saadi. Meeskond on uue peatreeneri Hansi Flickiga muudkui võidult võidule sammunud ja tõenäoliselt saab temast järgmisel kuul rekordimees.

Flick on Saksamaa bossina võitnud kõik oma esimesed viis mängu ning sellega kordab ta eelkäija Joachim Löwi omaaegset saavutust. Mitte ükski teine peatreener ei ole Die Mannschafti juures alustanud kuue järjestikuse võiduga. Flick saab seda üritada 11. novembril Wolfsburgis Liechtensteini vastu.

Viie võit ei tahtnud alguses väga tulla, kuna Skopjes avapoolajal väravaid ei nähtud, kuid teise 45 minutiga pöörasid sakslased mängu selgelt enda poolele ja maksid kätte kevadise koduse kaotuse eest, mida hinnatakse MM-valikmängude ajaloo üheks suurimaks šokktulemuseks.

Kai Havertz avas 50. minutil mänguskoori, Timo Werner kasvatas duubliga edu kolme peale ning skoorimise lõpetas 83. minutil Jamal Musiala, kellest sai Saksamaa üks kõigi aegade noorimaid väravaautoreid. Ta jõudis tabamuseni 18 aasta ja 227 päeva vanuselt. Alates 1908. aastast on temast nooremana Saksamaa eest värava teinud vaid Marius Hiller, kes oli 17-aastane.

Werneril ei taha kuidagi Chelsea särgis väravaid koguneda, aga koondise eest sellega probleeme pole. Flicki käe all on ta viie mängu jooksul ainult korra nulli peale jäänud.

Kui Saksamaa on J-alagrupis oma töö tänaseks juba ära teinud, siis neljakordse maailmameistri selja taga käib veel väga tihe heitlus.