Statistikaportaal: praegune jalgpalli MM-i valikturniir on pakkunud mitu kõigi aegade suurimat üllatust

2022. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste valiktsükkel on ajalukku minemas, kui enim suurüllatusi pakkunud turniir. Vähemalt näitavad seda statistikaportaali Gracenote andmed.

Gracenote on tõenäosusprotsentidega toonud välja MM-valikturniiri kõigi aegade suurimad üllatused ning esimese viie seast leiab kolm sel aastal sündinud tulemust.

Praeguse valikturniiri suurimaks üllatuseks peetakse FIFA edetabeli 184. koondise Mongoolia 1:0 võõrsilvõitu esisaja kohta hoidva Kõrgõzstani üle ning läbi aastate peetakse sellest suuremaks šokiks vaid Šveitsi 2008. aasta kodust 1:2 allajäämist Luksemburgile.

Üheks kõigi aegade suurimaks üllatuseks peetakse ka Saksamaa kodust kaotust Põhja-Makedooniale, mis tuli 1:2 skooriga 85. minuti väravast.

Lisaks olevat olnud ülimalt ebatõenäoline hiljutine Kesk-Aafrika Vabariigi võõrsilvõit Nigeeria üle. Maailma edetabelis 34. kohta hoidev meeskond sai Lagoses tõelise külma dušši osaliseks, kui FIFA edetabeli 124. sats viimasel minutil mängu ainsa värava lõi.

Suurimate üllatustulemustena on veel välja toodud Nicaragua 2015. aasta 3:2 võit Jamaica üle ning Iisraeli sama skooriga triumf 1993. aastal Prantsusmaa vastu.