Jälgi meid

Ennustusvihjed

Ennustusvihjed 2019. aasta Riigikogu valimistele

Eesti Vabariigi 2019a. riigikogu valimised on juba üle nädala kestnud ning pühapäeva hilisõhtul tehakse tulemused avalikuks. Nagu kombeks, pakuvad võimekamad kihlveokontorid kõikidele atraktiivsetele sündmustele võimalusi kaasamõtlemiseks ja ennustamiseks, et kes võidab ja kes põrub. Riigikogu valimised ei ole erandiks.

Me ei tituleeri ennast poliitika ekspertideks, kuid otsustasime kogu üritust enda jaoks natukene põnevamaks teha ja lisame pühapäeva õhtusse närvikõdi, et uut nädalat alustada eriti reipalt ja loodetavasti ka rikkamalt. Järgnevalt meie mõtted Riigikogu valimiste kohta.


Riigikogu valimised.
Pühapäev, 3. märts 2019
Ülekanne algab: 19:55
Ülekanne: ETV

Ennustusvihjed
Keskerakond võidab valimised 1.5 @ Coolbet
Eesti 200 saab parlamenti  1.9 @ Coolbet

PANUSTA SIIN


Nagu statistika näitab, siis eelhääletusel andsid oma hääle rekordilised 346 395 inimest, millest elektrooniliselt antud hääled 247 232. See tähendab, et lausa 39.3% valimisõiguslikest kodanikest on oma hääle andnud. Nii on oodata pühapäevaks ülekaalukat osalemisprotsendi rekordit läbi valimiste ajaloo. See kõik võiks ennustada natukene kasisemat tulemust valitsuses koalitsioonis olevatele erakondedele ja edu opositsiooni parteidele.

Läbi aastate on olnud e-hääletuses suurim võitja Reformierakond. Kas selle aasta rekordilised numbrid antud valdkonnas võiksid tähendada ka Reformierakonna veel suuremat edu peale eelhääletust?

See võib nii olla, kuid suures osas pensionäride ja vene keelt kõnelevate Eesti kodanike häältega, mis enamjaolt antakse nädalavahetusel valimispunktides, võidab valimised siiski tõenäoliselt Keskerakond. Nii peamegi tõdema, et me ei näe võimalust, et valimised võidaks keegi peale Keskerakonna. Neil on väga lojaalne toetajaskond. Nende suurimate rivaalide Reformierakonna ja EKRE poliitilised vaated on küll üsna erinevad, kuid teatud määral nad söövad teineteise hääli. See räägib samuti suuresti Keskerakonna kasuks.

Teiseks meiepoolseks ennustuseks oleks, et erakond Eesti 200 saab parlamenti. Teatavasti peab erakond mandaatide jaoks ületama valimiskünnise, mis on 5% kõikidest häältest. Meie peame selle täitumist alles eelmise aastanumbri sees loodud partei jaoks üsna tõenäoliseks. Tegemist on erakonnaga, mis on ideaalne valik kõikidele Reformierakonna ja SDE varasematele pooldajatele, kes on väsinud antud parteide skandaalidest. Uuringud on kinnitanud, et just neilt kahelt erakonnalt röövib Eesti 200 kõige rohkem hääli.

Kokkuvõttes on kihlveokontoritel antud sündmuse suhtes tavainimestest palju rohkem informatsiooni ja sarnaselt Eesti Laulule, mille lõppkohad ennustasid kihlveokontorid väga täpselt, ei tasuks suuri üllatusi püüdma minna.

Meie valikud:

  • Keskerakond võidab valimised (1.5 @ Coolbet)
  • Eesti 200 saab parlamenti (1.9 @ Coolbet)

Tee oma ennustus, kasutades spordimees.ee eksklusiivselt 20€ väärtuses riskivaba pakkumist ning kaotuse korral saad oma raha tagasi. Kui teed panuse meie teisele vihjele, pistad võidu korral tasku tervelt 38€.

Alustamiseks, vajuta allolevale nupule.

VÕTA RISKIVABA PANUS SIIT   

Coolbeti konto avamine – isegi telefoniga! – võtab aega kõigest 30 sekundit!

Meie analüüsid ning ennustused on kirjutatud parimal meile saadaoleval võimalikul moel, kuid me ei garanteeri võitvaid panused. Palun panustage vastutustundlikult ning ainult rahaga, mida olete valmis kaotama.  

Kommenteeri
Reklaam

Panusta Spordile Riskivabalt

coolbet logo

Coolbet annab uutele klientidele 20€ suuruse riskivaba panuse.

Kasutada võid ükskõik millise spordi peale. Alusta, vajutades allolevale nupule.LUNASTA PAKKUMINE

Rohkem rubriigist Ennustusvihjed

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds