Tennis

Kontaveit alistas Hsiehi ning tõuseb oma parimale maailma edetabeli positsioonile

Anett jõudis veeranfinaali

Anett Kontaveit (WTA 19.) näitas Miami turniirie veerandfinaalis Wei Hsiehi (WTA 27.) vastu tõelist südikust, tulles kolmandas setis välja 0:4 kaotusseisust ning võites matši 3:6, 6:2, 7:5. Mäng kestis 2 tundi ja 2 minutit.

Esimene sett kulges Kontaveidi jaoks ülimalt ebakindlalt. Ta tegi kokku 18 sundimata viga ning ei suutnud koheselt Hsiehi stiiliga kohaneda.

Ka teine sett ei alanud eestlanna jaoks roosiliselt. Hsiehi murdis Kontaveidi pallingu ning läks 2:1 juhtima, kuid siis võitis Eesti esireket viis geimi järjest ning mäks läks kolmandasse setti.

Seal tegi Kontaveit ühe järjekordse uskumatuna tunduva tagasituleku. Päras seda kui Hiesh oli läinud setti 4:0 juhtima, vähendas Kontaveit algselt vahe 4:5-le ning seejärel võitis mängu 3 viimast geimi ning sellega ka matši.

“Täna ei olnud ilmselt tegemist minu parima mänguga, kuid olen õnnelik, et tulin sellest võitjana välja. Mulle tundus, et võitlesin hästi ning ei andnud mitte kunagi alla. Olen väga-väga õnnelik edusammude üle, mida olen teinud, ning selle üle, et ükskõik, mis seis ka poleks, suudan jääda positiivseks,” andis Kontaveit mängujärgses intervjuus mõista, et on ilmselgelt tulemusega väga rahul.

Eilne võit veerandfinaalis tähendab seda, et Kontaveit tõuseb maailma edetabelis vähemalt 15. positsioonil.e

Eestlanna järgmiseks vastaseks Miami turniiri poolfinaalis saab olema Petra Kvitova (WTA 3.) ning Ashleigh Barty (WTA 12.) vahelise mängu võitja.

Kohtumises läksid täppi ka mõlemad meie ennustusvihjed, mida saad järgi lugeda siit.