Anett Kontaveit vs Hsieh Su-Wei ennustusvihjed.

Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Miami Open tenniseturniiril. Foto: Michael Reaves/Getty Images

Miami Openi WTA turniir on jõudnud veerandfinaalideni ja hea meel on tõdeda, et kaheksa hulka on ennast mänginud ka Eesti parim tennisist Anett Kontaveit. Veerandfinaali vastaseks taiwanlanna Hsieh Su-Wei, kes asub WTA edetabelis 27. kohal ehk Anetist kaheksa kohta madalamal.

Kaheksandikfinaalis sai Kontaveit peale esimese seti ja teise seti kahe esimese geimi võitu loobumisvõidu Kanada noorelt tulevikulootuselt Bianca Andreescult. Su-Wei võitis Caroline Wozniackit tulemusega 2:1.

Statistikanurk

• Tennisistid on omavahel kohtunud ühe korra. 2015.a võitis kohtumise Anett Kontaveit tulemusega 2:0.
  • Mõlemad tennisistid on teel veerandfinaali loovutanud vastastele kokku kaks setti.
  • Su-Wei alistas teel veerandfinaali naiste maailma esireketi Naomi Osaka.

Taiwanlanna mängustiili iseloomustab kõige rohkem see, et ta lööb mõlemalt poolt palli kahe käega. Sellega erineb ta enamikest tennisistidest.  Löögid on madalad, ebamugavad ning väga etteaimamatud, kuid mitte niivõrd tugevad. Kontaveidist on ta märgatavalt lühem ning ka kiirem, kuid jõulisuse poolest võib kindlasti eelise anna eestlannale. Üksteise mängustiil peaks tennisistidele olema väga tuttav, sest tegemist on kunagiste trennikaaslastega.

Anett on näidanud Miamis väga enesekindlat tennist. Meediale sõnas Kotaveit samuti, et ta on oma tasemega hetkel väga rahul ja selle kõige tõestuseks ka esmakordselt koht nii kõrgetasemelise turniiri esikaheksas. Favoriidi staatust ei tahaks Kontaveidile päris anda, kuid sellegi poolest peaksid tema shansid selle matši võitmiseks olema natukene suuremad. Aneti jõulisusele ja Miamis näidatud täpsetele äralöökidele ei tohiks taiwanlanna vastu saada.

Sellegi poolest ootame meie pigem kolmesetilist kohtumist. Su-Wei on turniiril juba alistanud maailma esireketi Osaka ning endise esireketi Wozniacki. See annab tõestust taiwanlanna suurepärasest vormist. Kui kaks nii heas hoos tennisisti kohtuvad, siis eelkõige võiks oodata geimide rohket ja tasavägist kohtumist.

• A.Kontaveit võidab (1.82 @ Coolbet)
  • Kokku kolm setti (2.4 @ Coolbet)

Tee oma ennustus, kasutades spordimees.ee eksklusiivselt 20€ väärtuses riskivaba pakkumist ning kaotuse korral saad oma raha tagasi. Kui teed panuse teisele vihjele, pistad võidu korral tasku tervelt 48€.