Hoki

VIDEO | Eurooplastele toetuv Carolina Hurricanes jätkab NHL-is ainsana kaotusteta meeskonnana

Maailma tugevaimas jäähokiliigas NHL on esimeste mängunädalate järel ainus kaotusteta meeskond Carolina Hurricanes, kes alistas viimati Arizona Coyotesi 2:1.

Carolina mängis endale hooaja kaheksanda võidu välja noore Tšehhi ründaja Martin Necase juhtimisel. 22-aastane mängumees viigistas mänguseisu teise kolmandiku lõpuminutitel ning sai kirja söödupunkti, kui Brett Pesce kaks ja pool minutit enne normaalaja lõppu ülekaalu olukorrast võiduvärava tegi.

Seni kõik kohtumised kaotanud Arizona juhtis kohtumist pikalt pärast seda, kui Christian Fischer oli avakolmandiku kuuendal minutil skoori avanud.

Necas on üks paljudest eurooplastest, kes Carolinas kandvas rollis. Meeskonna resultatiivseimad mängijad on vastavalt 11 ja 10 punktiga venelane Andrei Svetšnikov ja soomlane Sebastian Aho. Põhiväravavahiks on taanlane Fredrik Andersen.

Suvel vabaagendina liitunud Andersen on enda nimele kogunud seitse võitu ning lasknud keskmiselt seni vaid 1,33 väravat mängus, mis liiga paremuselt teine näitaja. Samuti on ta liiga liidrite seas oma 95,6 protsendi peal oleva tõrjete efektiivsusega.

Andersenil, kes sai Arizona vastu kirja 22 tõrjet, on veel vaid kaks võitu puudu kordamaks liiga kõigi aegade rekordit järjestikuste võitude arvu osas, mis saavutatud oma esimeste mängudega mõne klubi juures.

Kokku on tänavu Hurricanesi eest jääl käinud üheksa Euroopa hokimängijat.