Jälgi meid

Hoki

Koroonast tingitud kurioosum: NHL-is alustatakse play-offiga ajal, mil põhiturniir veel kestab

Maailma tugevaimas jäähokiliigas NHL alustatakse sel nädalavahetusel tänavuste play-off kohtumistega, ehkki põhiturniir ei ole veel lõppenud. Nagu ikka kõik halb praegu maailmas, on kurioosse olukorra põhjustanud koroonaviirus.

Koroona pani NHL-i hooajale põntsu juba enne selle algust, kui põhiturniiri mängude arv vähendati 82 pealt 56 peale. Lisaks muudeti divisjone koosseise, et ühes pundis oleksid geograafiliselt võimalikult lähestikku asuvad meeskonnad. Näiteks sattusid nii kõik seitse Kanada klubi ühte divisjoni.

Plaan oli hea, aga mitte täiuslik: mitmete positiivsete testide tõttu algas hooaeg paljude meeskondade kohtumiste edasilükkumisega.

Kogu aasta peale pääsesid vaid üksikud satsid viiruse küüsist ning eriti valusalt nõelas see Vancouver Canucksit, kellel oli üks hetk üle 20 positiivse kooronajuhtumi ning meeskonna jaoks jäi hooaeg kolmeks nädalaks seisma.

See ongi tekitanud olukorra, kus Vancouver mängib veel oma viimaseid põhihooaja kohtumisi samal ajal, kui algavad juba mängud Stanley karikavõistlustel.

Enamus meeskonna edasilükatud matše oli Calgary Flamesi vastu, kes samuti play-offist eemale jäi, kuid laupäeval mängib Canucks ka Edmonton Oilersiga, kes 19. mail alustamas play-off seeriat Winnipeg Jetsi vastu.

Winnipeg käib ise veel reedel jääl, et panna oma põhiturniirile punkt võõrsilmänguga Toronto Maple Leafsi vastu.

NHL-i põhihooaeg pidi algsete plaanide kohaselt lõppema 8. mail. Stanley karikavõistluste finaali mängimiseni loodetakse jõuda hiljemalt 9. juulil.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Hoki

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds