VIDEO | Viies väravas osaline olnud Marco Reus tegi karjääri parima mängu

Pühapäeval nähti Bundesligas erakordset esitust, kui Marco Reus oli Dortmundi Borussia 6:0 võidus Mönchengladbachi üle osaline koguni viies väravas.

Dortmundi kapten avas oma endise meeskonna vastu 26. minutil mänguskoori, lõi 81. minutil teine ja jagas vahepealsel ajal kolm väravasöötu.

Reusi söötude kallal maiustasid Donyell Malen, Marius Wolf ja 17-aastane megatalent Youssoufa Moukoko. Ainus Reusi osaluseta sündinud Dortmundi värav oli Emre Cani lisaminutite penalti.

Tegu on esimese korraga, mil Reus Bundesligas viie väravas osalemisega mängu teinud. Dortmundi särgis sai sellise esitusega viimati 2016. aastal hakkama Pierre-Emerick Aubameyang.

Sel hooajal on Reusi nimel Bundesligast nüüd kokku üheksa väravat ja 11 väravasöötu.

Viimasel ajal tugevalt ebastabiilsuse küüsis olnud Dortmund teenis 23. vooru kohtumisest oma 16. võitu ja tõusis 49 punkti peale, mida on kuue võrra vähem, kui tabeliliidril Müncheni Bayernil.

Mönchengladbach on tänavu vaatamata Bayerni vastu kogutud neljale punktile tegemas väga tagasihoidlikku hooaega ning hoiab alles 13. kohta.