VIDEO | Harry Kane tõi Tottenhamile dramaatilise võidu Manchester City üle

Alates novembrist Premier League’is löömatuna püsinud ja 15 vooru peale ainult kaks punkti ära andnud Manchester City ei saanud laupäevasest kohtumisest Tottenham Hotspuri vastu mitte midagi kätte, kui Harry Kane viiendal lisaminutil Spursile 3:2 võidu tõi.

Antonio Conte meeskond andis kohtumises kaks korda edu ära, aga lõpuks sai Tottenham siiski kirja oma esimese Premier League’i tiitlikaitsja vastu tehtud liigaduubli.

Esimest korda pääsesid külalised juhtima 4. minutil Dejan Kulusevski väravast, kuid sellele vastas 33. minutil Ilkay Gündogan, kes kasutas ära Hugo Llorisi eksimuse.

Teise juhtseisu mängis Spurs välja 59. minutil, mil Kane suutis 10 mängu peale City vastu oma esimese värava lüüa. Suurepärase tsenderdusega leidis tiimikaaslase karistusalast üles Son Heung-min, kes on nüüd koos Kane’iga kombineerinud Premier League’is 36 väravat ja sellega korratakse Frank Lampard-Didier Drogba duo nimel olevat rekordit.

City jõudis uuesti viigini teisel lisaminutil, kui Cristian Romero karistusalas käega mängis ja Riyad Mahrez penalti sisse lõi. Alžeerlasel on nüüd viimase kümne kohtumisega kirjas kümme väravat ja viis väravasöötu.

Enne kodumeeskonna rõõmuhetke jõudis Tottenham Kane’i tabamusest tähistada juba 3:1 eduseisu, aga värav jäi suluseisu tõttu lugemata. Selle olukorra VAR-iga vaatamine ja mitmed teised seisakud tõid teisele poolajale seitse lisaminuti ja see andis Tottenhamile võimaluse veel ühele viigiväravale vastamiseks.

Premier League’is esimest korda algkoosseisu kuulunud Kulusevski saatis paremalt äärelt palli karistusalasse ja Kane saatis selle peaga võrku.

Tottenhami tähtründaja oli eelnevalt Premier League’is City vastu 13 mänguga kokku löönud ainult kaks väravat.