VIDEO | Vastuolulise väravaga võidutsenud Arsenal kerkis esineliku kannule

Mikel Arteta sai oma sajanda meeskonna juures tehtud mängu eest kingituseks 1:0 koduvõidu Watfordi üle, mis tõstis Arsenali liigas viiendaks. Mängu ainus värav ajas aga külalised väga pahaseks.

Kahurimeeste sangariks tõusis Emile Smith-Rowe, kes suutis 56. minutil liigas oma väravaseeria kolme mängu peale viia. Watfordil jäi olukord hinge kriipima, kuna ise löödi pall auti, kuna tundus, et Ozan Tufan sai viga ning Arsenal ei andnud mänguvahendit tagasi.

“Kui sa lööd palli vabatahtlikult auti, siis eeldavad kõik, et sulle antakse pall tagasi, aga Arsenali mängijate poolt ei olnud seesugust austust,” ütles pärast mängu Watfordi boss Claudio Ranieri.

Lisaks pandi vahetult enne värava sündi Ismaila Sarr oma karistusala lähedal pikali. VAR vaatas olukorra üle ja viga situatsioonis ei fikseeritud.

Arsenalil oli ka juba avapoolajal suurepärane võimalus juhtima minna, kuid Pierre-Emerick Aubameyang ei suutnud penaltit ära lüüa. Ben Foster sai alates 2010/11 hooaja algusest kirja oma üheksanda penaltitõrje ja ühelgi teisel väravavahil neid Premier League’is rohkem pole õnnestunud teha.

Watford lõpetas mängu kümnekesi, kui Juraj Kucka teise kollase kaardiga 89. minutil väljakult minema saadeti.

Arteta on oma esimesest sajast mängust saanud 54 võitu. Rohkem on neid Arsenali juures suutnud koguda vaid George Graham (56).

Arsenal on püsinud kaheksa vooru löömatuna ning tõusnud esinelikust kahe punkti kaugusele. Liigatipp ei ole järsku ka enam utoopilises kauguses – Chelsea’iga on vahe kuus silma.