Jälgi meid

Jalgpall

Newcastle’i üüratu rahakoti juurde lasti treener, kes oma ostudega korduvalt kõrbenud

Newcastle United sai esmaspäeval ametlikult uue peatreeneri, kui kuni 2024. aasta suveni löödi käed Eddie Howe’ga. Endist Bournemouthi tüürimeest ootab ees vastutusrikas ülesanne jätta meeskond Premier League’i püsima ja kasutada klubi tohutuid finantsvõimalusi mõistlikult. Eelnevalt ei ole tal see hästi õnnestunud.

Howe ehitas endale Bournemouthi juures suure reputatsiooni, tuues väikeklubi tugevuselt kolmandast liigast Premier League’i ja hoides meeskonda seal viis aastat.

Lõunaranniku klubi näitas Howe juhtimisel head jalgpalli ja tõusis korra isegi esikümne satsiks, ent mitmete hooaegade vältel püsis Bournemouth ellujäämisheitluses ning võib öelda, et suuresti tänu halbadele investeeringutele.

Viie kõrgliigas veedetud aasta jooksul käis Howe uute mängijate ostuks välja 274 miljonit eurot ning mitmed tema toodud täiendused jooksid klubis olles täielikult lati alt läbi.

Esimesed kallid vasikad läksid kohe aia taha

Howe esimese suve suurim ost Premier League’i peatreenerina oli vasakäär Max Gradel, kelle eest maksis ta transfermarkt.com andemetel Saint-Etienne’ile 10 miljonit eurot.

Elevandiluuranniklane oli just teinud Ligue 1’s vägeva 17 väravaga hooaja, kuid Premier League’is jäi tal läbilöök täielikult tegemata. Gradel käis Bournemouthi eest kokku väljakul 64 mängus ja jõudis nendes ainult 12 värava ja nelja väravasööduni.

Esimese hooaja keskpaigas täiustas Howe rünnakut veelgi, hankides Inglismaa esiliigast kokku 22,65 miljoniga Benik Afobe ja Lewis Grabbani. Viimane oli Bournemouthi eest kaks hooaega varem Championshipis löönud 22 väravat, aga Premier League’is jäi tal 18 mänguga värav täiesti löömata. Afobe, kellest sai 13,3 miljoni eest klubi uus rekordost, suutis liigas 63 mängu peale anda Bournemouthile ainult kümme väravat.

Suure raha eest vähe kvaliteeti

Uue üleminekute rekordi tegi Howe vaid mõned kuud pärast Afobe hankimist. Liverpoolile käidi paremääre Jordon Ibe’i eest välja 18 miljonit eurot. Ta kogus meeskonna värvides 92 kohtumisega viis väravat ja üheksa väravasöötu, enne kui lahkus vabaagendina 2020. aasta suvel.

2017. aasta suvel otsustas Howe esikümnesse jõudnud satsi täiendada uue väravavahiga ning välja sai valitud Stoke City puurilukk Asmir Begovic, kelle eest maksti 11 ja pool miljonit eurot. Bosnialane suutis hooaja käigus 38 kohtumisega teha vaid kuus nullimängu, oli tõrjete efektiivsuselt üks liiga nõrgimatest puurilukkudest ning juba hooajaks 2019/20 saadeti ta Aserbaidžaani liigasse laenule.

Väga ebaõnnestunud suvine aken 2018. aastal

2018. aastal läks Howe uuesti reidile Liverpooli juurde ja tõi 18 miljoni eest ära Dominic Solanke. Noor ründaja lõi meeskonna eest oma esimese värava alles 31. mängus ja sai kokku 46 kohtumisega kirja neli tabamust, enne kui klubi Premier League’ist välja kukkus. Esiliigas on nüüdseks Solanke väravad voolama saanud, aga tema peale kulutatud raha oleks kõrgliigaklubina saanud kindlasti paremini kulutada.

Solenakega samal ajal liitus klubiga ka vasakkaitsja Diego Rico, kelle eest maksti Leganesile 15 miljonit eurot. Ta püsis meeskonnas vaid kolm hooaega ning müüdi läinud suvel Real Sociedadile maha vaid poole miljoniga.

Ühtlasi tegi Howe 2018. aasta suvel uue klubirekordi Jefferson Lerma hankimisega, kui tema eest käidi Levantele välja 28 miljonit eurot. Kuna colombialane püsib veel klubis ja võib meeskonnaga järgmiseks hooajaks Premier League’i tagasi tõusta, siis ei saa tema toomist otseselt halvaks otsuseks pidada, aga praegu Championshipi mängijana on küll tema hinnalipik väga krõbe. Sama võib öelda Philip Billingu kohta, kes oli Howe üks viimastest suurtest investeeringutest – taanlane toodi Huddesfield Townist 16 ja poole miljoni euroga.

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds