VIDEO | Talvine suurost lõi iluvärava ja Newcastle noppis järjekordse võidu

Suurepärasesse vormi tõusnud Newcastle United haaras neljapäeval endale järjekordse võidu, kui võõrsil oldi Bruno Guimaraesi kannalöögist tulnud iluväravaga 2:1 üle Southamptonist.

Jaanuaris 42 miljoni euro eest Lyonist ostetud brasiillane pääses alles nüüd esimest korda Newcastle’i algkoosseisu ja jättis endast kohe vägeva märgi maha, kui suskas 52. minutil nurgalöögi järel kannaga palli väravasse.

Meeskond mängis endale seitsme kohtumise peale kuuenda võidu välja kaotusseisust. Stuart Armstrong viis alles oma hooaja teise koduse kaotuse saanud Southamptoni 25. minutil ette ja sellele vastas 32. minutil Premier League’i ajaloo kalleim 30+ vanuses mängija Chris Wood, kes sai Newcastle’i eest kirja oma esimese tabamuse.

Guimaraes ja Wood aitasid Newcastle’il ka omamoodi ajalugu teha. Meeskonnal on Premier League’is olnud nüüd 160 erinevat väravalööjat ja selles arvestuses jagatakse West Ham Unitediga liiga rekordit.

2022. aasta sees on Newcastle’i 20-st punktist Inglismaa kõrgliigas rohkem punkte teeninud ainult Liverpool (22) ja klubi on nende toel liiga viimase kolme seast kerkinud 14. kohale. 31 punkti peal olles jäädakse esikümne viimast kohta hoidvast Southamptonist maha ainult nelja silmaga.

Vaata Bruno Guimaraesi fantastilist võiduväravat!