VIDEO | Karikakaitsja Leicester hävis esiliigaklubi vastu

Inglismaa jalgpalli karikavõistluste 3. ringis Arsenali auti löönud Nottingham Forest võttis pühapäeval veel teisegi Premier League’i skalbi, alistades mulluse karikavõitja Leicester City 4:1.

Inglismaa esiliigas 8. kohta hoidev Forest pani võidule aluse avapoolaja keskel 87 sekundi sees löödud kahe väravaga. Philip Zinckernagel avas 23. minutil skoori ja eduseisu duubeldas kiirelt kõrgelt hinnatud Brennan Johnson, keda seostatakse tihedalt Premier League’i klubidega.

Tänavu Premier League’is enim nurgalöökidest väravaid lasknud Leicester pidi ühe sellise välja võtma ka Foresti vastu, kui Joe Worrall 32. minuti möödudes kodumeeskonna juba 3:0 juhtima pani.

Leicesteri ainsaks rõõmuhetkeks jäi veidi enne poolajapausi Kelechi Iheanacho poolt tehtud värav.

Skoorimine lõpetati 61. minutil Djed Spence’i kaudu.

Tegu on FA karika 141-aastase ajaloo jooksul alles kolmanda korraga, mil karikakaitsja madalama liiga klubi käest saanud vähemalt kolmeväravalise kaotuse. Viimati juhtus see hooajal 1959/60, kui Forest ise Sheffield Unitedile 0:3 hävis.

Kaheksandikfinaalis kohtub Forest liigakaaslase Hudderfield Towniga, kes seni alistanud Burnley ja Barnsley.