VIDEO | Kaheväravalise kaotusseisu ümber pööranud Leeds võttis lisaminutitel elutähtsa võidu

Premier League’i väljakukkumistsoonile aina lähemale nihkunud Leeds United võitles reede õhtul endale veidi hingamisruumi juurde, kui kaheväravalisest kaotusseisust alistati Wolverhampton Wanderers 3:2.

Võõrsil mänginud Leeds jäi tagaajajaks pärast seda, kui Jonny ja Francisco Trincao Wolvesi vaheajaks 2:0 ette panid.

Portugallase värav sündis lausa 11. lisaminutil, kuna avapoolaeg oli täis erinevaid katkestusi ja tervelt kolm Leedsi mängijat pidi vigastusega platsilt lahkuma.

Keerulises seisus sai Jesse Marschi meeskond õlekõrre teise poolaja alguses, kui Raul Jimenez ja Illan Meslier kokku põrkasid ning mehhiklane olukorras oma teise kollase kaardi sai.

Meslier’st sai samal ajal neljas Leedsi mängija, kes vigastuse tõttu tuli väljakult ära võtta. Marschil oli ta võimalik asendada Kristoffer Klaessoniga, kuna Mateusz Klichi puhul kasutati esimese poolaja lisaminutitel peapõrutuse vahetust.

Comebackiga alustasid külalised kümme minutit pärast juhtunut ja ootamatult kiirelt särasid järsku tablool viiginumbrid – Jack Harrison ja Rodrigo skoorisid vaid kolmeminutilise vahega. Leedsil oli enne seda koguni kaheksa tundi ja kaks minutit Premier League’is kodust eemal värav olnud löömata.

Pärast viigini jõudmist hakkasid Marschi mehed suruma välja ka võiduväravat ja see saadi kätte esimesel lisaminutil, kui Luke Ayling karistuslöögijärgsest segadusest palli võrku lõi.

Leeds suutis Premier League’is esmakordselt võita mängu, kus avapoolaja järel mitmeväravalises kaotusseisus oldi. Eelnevad 47 sellist kohtumist olid kõik lõppenud kaotusega.

Ka eelmises voorus Norwichi vastu lisaminutitel triumfeerinud meeskond sai reedese võidu toel end väljakukkumistsoonist seitsme punkti kaugusele viia.