VIDEO | Jose Mourinho tõi Romale kuue aasta suurima derbivõidu

Jose Mourinho hooaeg AS Roma peatreenerina on kulgenud üle kivide ja kändude, aga vähemalt rõõmustas ta nüüd meeskonna fänne suure võiduga derbis Lazio vastu.

Roma suutis naabrist esimest korda pärast 2016. aastat vähemalt kolme väravaga jagu saada. Suurele 3:0 võidule pani kahe tabamusega aluse Tammy Abraham.

Endine Chelsea ründaja avas skoori kohe esimesel minutil, kui Lorenzo Pellegrini nurgalöögi vastu latti keerutas ja pall Abrahamile otse sülle kukkus. Poolaja keskel lõi ta omakorda väravaks Rick Karsdorpi tsenderduse.

Abrahami nimel on nüüd 2022. aastast üheksa Serie A väravat ja Euroopa viie tippliiga peale on resultatiivsemalt tegutsenud ainult Robert Lewandowski (12).

Mängu viimane tabamus sündis juba 40. minutil. mil Roma kapten Pellegrini võimsa karistuslöögi otse ristnurka saatis.

Romal õnnestus selle mänguga liigas kasvatada kaotusteta seeria üheksa mängu peale ning tabelis roniti Laziost ja Atalantast mööda viiendale kohale. Viimast esineliku kohta hoidvast Juventusest on Mourinho mehed kaheksa punkti kaugusel.