VIDEO | Barcelona häbistas Pierre-Emerick Aubameyangi juhtimisel El Clasicos Real Madridi

La Liga 29. voor lõppes šokktulemusega, kui El Clasico ootamatult ühepoolseks osutus ja Barcelona võõralt väljakult 4:0 võiduga koju läks.

Nelja aasta ühepoolseima El Clasico peakangelaseks osutus Pierre-Emerick Aubameyang. “Taevane kingitus” lõi kaks väravat ja jagas ühe väravasöödu.

Kaks väravasöötu võttis endale viimaste mängudega imelisse hoogu tõusnud Ousmane Dembele, kelle tsenderdusest Aubameyang 29. minutil skoori avas ja kes seejärel üheksa minutit hiljem nurgalöögi ilusti Ronald Araujo pea peale saatis.

Suvel vabaagendiks saav prantslane on viimase kuue mänguga enda arvele saanud ühe tabamuse ja tervelt seitse väravasöötu, mis Euroopa viie tippliiga peale 2022. aasta parim näitaja.

Aubameyang näitas oma sööduoskust 47. minutil, kui ta kannaga Ferran Torresi väravale eeltöö tegi ning 51. minutil vormistas Gaboni ründeäss ise lõppskoori ära. Temast sai sel sajandil esimene mängija, kes oma esimeses El Clasicos kolmes väravas osalenud.

La Ligas on Aubameyangil juba kirjas seitse väravat ja need kõik on ära tulnud viimase viie mänguga. Kõikide sarjade peale on ta Barca särgis 11 kohtumisega löönud üheksa väravat.

Suur triumf tegi Xavist kolmanda Barcelona peatreeneri, kes La Ligas oma esimese El Clasico vähemalt nelja väravaga võitnud.