VIDEO | Harry Kane’ist sai Premier League’i ajaloos enim võõrsilväravaid löönud mängija

Harry Kane’il on Premier League’is veel väga pikk maa minna Alan Sheareri kõigi aegade rekordit tähistava 260 tabamuseni, aga vähemalt on ta nüüd liiga ajaloo edukaim mängija kodust eemal löödud väravate arvestuses.

Kane sai rekordiga hakkama 2:0 võidus Brighton & Hove Albioni üle, kus ta 57. minutil lõppskoori vormistas.

Inglismaa koondise kaptenil oli ka kohe mängu alguses suurepärane võimalus ajalooline värav ära teha, kui pärast Brightoni väravavahi Robert Sanchezi eksimust jäi tema ülesandeks vaid palli tühja võrku lükkamine, aga selle kingituse jättis ta kasutamata.

Kane jagas eelnevalt rekordit Wayne Rooney’ga, kes omal ajal 243 kohtumisega kodust eemal 94 väravani jõudis. Tottenhami täht pani oma 95. ära alles 139. matšis.

Kokku on Kane nüüd Premier League’is 272 kohtumisega löönud 178 väravat ja sellega hoiab ta kõigi aegade edetabelis viiendat kohta. Neljandal kohal olev Sergio Agüero jääb temast kuue tabamuse kaugusele ja tal on vaja kümme väravat veel, et lükata Andy Cole esikolmikust välja.

Tottenham, kes avas skoori 37. minutil Cristian Romero väravast, võttis viimase nelja liigamängu peale kolmanda võidu ja sellega tõusti esinelikust kolme punkti kaugusele.

Hooaja alguses Meistrite liiga kohtadele konkureerinud Brighton on tänaseks kukkunud 13. positsioonile ja meeskonna kõik viimased kuus matši on lõppenud kaotusega.