VIDEO | Erling Haaland naasis vigastuspausilt duubliga ja aitas Dortmundi peatreeneril ajalugu teha

Bundesligas vigastuse tõttu kaks mängu vahele jätnud Erling Haaland oli kaheksanda vooru kohtumises Mainzi vastu platsil tagasi ning aitas kahe väravaga meeskonna 3:1 võiduni.

Signal-Iduna-Parkil alustati skoorimisega väga kiiresti ja väga ilusasti, kui Marco Reus kolmandal minutil võimsa pommlöögi paremasse ristnurka lõi.

Haaland võttis asjad üle 54. minutil, kui realiseeris penalti. Tema teine sündis neljandal lisaminutil pärast seda, kui Dortmund oma ebaõnnestunud tagant lahti mängimisega viimastele minutitele põnevust oli toonud. Külaliste poolt sai palli väravasse Jonathan Burkardt.

Haaland on nüüd kõigis oma viimases kolmes liigamängus kaks väravat löönud. Kokku on tal tänavu kuue matšiga õnnestunud võrku sahistada üheksa korda, mis paneb ta Robert Lewandowski ette liiga väravaküttide edetabeli liidriks.

Samuti saab meeskond tervikuna liiga esikohta nautida, kuigi Müncheni Bayerniga ollakse võrdse arvu punktide peal ja tiitlikaitsjat ootab selle vooru mäng pühapäeval veel ees.

Laupäevane tulemus tegi Marco Rosest esimese Dortmundi peatreeneri, kes võitnud meeskonnaga kõik esimesed viis kodumängu.