VIDEO | Erling Haaland lõpetas Dortmundi võidus väravapõua ja Bundesliga sai ajaloo noorima debüüdil skoorija

Erling Haaland lõpetas Dortmundi 6:1 võidus Wolfsburgi üle oma Bundesliga karjääri pikima väravapõua ja mängus nähti ka liiga ajaloo noorimat tabamuseni jõudnud debütanti.

Bundesliga rekordite raamatusse pani end kirja 24. minutil skoori avanud Tom Rothe, kes oli mängupäeval 17 aastat ja 169 päeva vana.

Verinoore vasakkaitsja tabamus avas ka pöörase perioodi, mil Dortmund tegi 14 minutiga viis väravat. Lammutustööga liitus loomulikult Haaland ning resultatiivsed olid ka Axel Witsel, Manuel Akanji ja Emre Can.

Haaland pani 54. minutil veel oma teise ja Dortmund oli järsku skoorimisega lõpetanud. Norra ründeäss oli viis mängu Bundesligas väravat olnud ja kuna vahel oli tal ka vigastuspaus, siis ajaliselt venis tema väravapõua pikkus isegi kolme kuu kanti.

Viimase viie vooru peale neljanda kaotuse võtnud Wolfsburgi ainus rõõmuhetk tuli 81. minutil Ridle Baku väravast.

Dortmund suutis vahe Müncheni Bayerniga võtta kuue punkti peale ja nüüd jäädakse pühapäeval hoidma pöialt Arminia Bielefeldile, kes 30. vooru matšis tabeliliidrit võõrustab. Tiitlijahtijate vahel toimub nädala pärast omavaheline mäng.