VIDEO | Liverpool alistas Sadio Mane juhtimisel Manchester City ja liikus karikafinaali

Suur FA karikavõistluste poolfinaal Liverpooli ja Manchester City vahel lõppes Punaste 3:2 võiduga.

Teist nädalat järjest omavahel vastamisi läinud meeskonnad pakkusid järjekordse väravaterohke kohtumise, kus juba avapoolajaga oli kolm tükki löödud. Tõsi, ootamatul lendasid kõik pallid ühte võrku.

Mängus avas skoori 9. minutil nurgalöögist peaga skoorinud Ibrahima Konate ja kaks tabamust võttis enda nimele Sadio Mane. Neist esimese puhul sai ta 17. minutil kõvasti abi ka City väravas seisnud Zack Steffenilt, kes näitas, et palliga mängus ta päris Ederson ei ole.

Oma teise lõi Mane vahetult enne poolajapausi, tõustes 26 aasta peale esimeseks Liverpooli mängijaks, kes karikavõistluste poolfinaalis kaks väravat löönud.

“Arvan, et esimene poolaeg oli parim, mille kunagi oleme teinud,” märkis esimese 45 minuti kohta Liverpooli peatreener Jürgen Klopp. “Tegime kõiki õigeid asju, lõime õigetel hetkedel väravad. Näitasime esimesel poolajal uskumatult head mängu – mulle meeldis iga sekund sellest.”

City sai Jack Grealishi kaudu kohe teise poolaja alguses ühe värava tagasi, aga tõeliselt pingeliseks kohtumine ei läinudki. Pep Guardiola meeskonnal õnnestus vahe võtta minimaalseks alles lisaminutitel, kui Bernardo Silva täpne oli.

Cityst sai kõigi aegade teine sats, kes FA karikas kolm aastat järjest poolfinaalis konkurentsist langenud.

Liverpool tegi samal ajal uue rekordi, saades kirja klubi ajaloo kolmanda hooaja, kus mängitud nii liigakarika kui FA karika poolfinaalis.

Finaalivastase saavad Kloppi mehed endale pühapäevasest paarist Chelsea-Crystal Palace.