VIDEO | Erling Haaland lõi erilise värava ja Dortmund jätkas kodus domineerimist

Sel hooajal koduväljakul ainult ühes mängus punkte ära andnud Dortmundi Borussia sai reedel Westfalenstadionil järjekordse võidu, kui Freiburgist 5:1 üle käidi.

Kohtumises lõid nii Thomas Meunier kui Erling Haaland kaks väravat. Samuti sai ühe enda arvele Mahmoud Dahoud.

14. ja 29. minutil skoorinud belglane tegi mõlemad oma tabamused nurgalöökidest. Haaland meisterdas oma duubli avapoolaja lisaminutitel ja 75. minutil tehtud väravatega. Tema nimele läks ka klubi kõigi aegade 2000. kodune Bundesliga värav. Dortmundist sai Müncheni Bayerni järel teine meeskond, kes selle tähiseni jõudnud.

Norra ründetäht on tänavu kõigis kodumängudes väravani jõudnud ja kohtumine Freiburgiga oli tema jaoks sel hooajal juba kuues liigamatš, kus ta üle ühe värava on löönud. Kogusaldo seisab tal 13 Bundesliga mängu järel nüüd 15 värava peal.

Kõrgel 4. kohal lendavate külaliste ainus värav sündis 61. minutil Ermedin Demirovici jala kaudu.

Dahoud vormistas lõppskoori 89. minutil ja Dortmund sai oma viimase 14 kodus peetud liigamängu peale 13. võidu.