VIDEO | Barcelona andis kaheväravalise edu käest ja luhtas võimaluse tõusta Hispaania liiga liidriks

Barcelonal oli teisipäeva õhtul kuldne šanss kerkida Hispaania La Ligas uueks liidriks, aga meeskonnal jäi võõrsil Levante vastu 2:0 eduseis võiduks realiseerimata.

Ronald Koeman oli juhendamiskeelust tagasi ning kõik algas Barca jaoks tavapärases rütmis, kui Lionel Messi lõi 26. minutil erisarjade peale oma tänavuse 37. värava ning Pedri duubeldas edu enne vaheaega, kuid teisel poolajal pöörati kõik pea peale.

Kunagine Real Madridi kasvandik Gonzalo Melero lõi 57 minutil ühe tagasi ja vaid paar minutit hiljem viigistas väga ilusa tabamusega Levante kapten ja parim väravakütt Jose Luis Morales.

Koemani meeskonnale pakuti viimase pooltunni sees veelkord võitu, kui Ousmane Dembele tegi 64. minutil oma Barca karjääri 30. värava, ent Sergio Leon ei tahtnud külaliste võidust mitte midagi kuulda ja pani 83. minutil lõppskooriks 3:3.

Levante suutis viimase üheksa liigavooru peale alles kolmandat korda kaotust vältida. Tulemus võttis Koemani sõnatuks.

“Nad üllatasid meid kolme väravaga ja ma ei oska seda seletada, ei tea miks see juhtus,” sõnas Barcelona boss pärast matši.

Viik viis Barcelona 76 punkti peale, mida on üks vähem kui tabeliliidril Atletico Madridil, kes mängib oma 36. vooru matši kolmapäeval kodus Real Sociedadi vastu. 75 punkti peal olev Real Madrid sõidab neljapäeval külla Granadale.