Jälgi meid

Jalgpall

Kas Juventuse allakäigu taga on oma noorte liiga vähene usaldamine?

Pikalt Itaalia jalgpalli valitsenud ja eelmisel kümnendil mitu korda Meistrite liiga finaalis mänginud Juventus ei ole enam sama domineeriv meeskond kui enne ja võimalik, et selle põhjuseid saab otsida klubi vähesest usaldusest oma noorte vastu.

Rahvusvahelise spordiuuringute keskuse (CIES) jalgpalliosakond on avaldanud ülevaate Euroopa tippklubide poolt omakasvandikele jagatud mänguminutitest ja Vana Daam on selles valdkonnas selgelt kõige halvem. Vaid 0,3 protsenti mänguminutitest on Juventuse eest kogunud klubi enda noored.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by WONDERKIDS (@wonderkids)

Juventus jääb tänavu esimest korda pärast aastat 2012 Serie A tiitlist ilma ning Meistrite liigas langes klubi teist aastat järjest konkurentsist juba kaheksandikfinaalis.

Tabelitipp on ootustepärane, kus alati suurepärase noortetööga silma paistnud Amsterdami Ajax, kuulsat noorteakadeemiat La Masia omav Barcelona ja Ole Gunnar Solskjaeri all noorenduskuuri tegema hakanud Manchester United.

Suureks üllatuseks võib lugeda Chelsea positsiooni. Sinised on pärast Roman Abramovitši saabumist 2003. aastal eelistanud iga-aastaselt osta endale küpseid mängumehi ja see on noorte jaoks teinud meeskonda murdmise keeruliseks. Klubil on aga olnud suur noormängijate valik, keda igal hooajal arendatud meeskonnast eemal laenulepingutega ja üks hea punt nendest on nüüd esindusrivistusse jõudnud.

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds