VIDEO | 74. järjestikuses mängus väravani jõudnud Bayern püstitas uue tippliigade rekordi

Müncheni Bayern püstitas Euroopa tippliigade arvestuses uue väravaseeria rekordi, kui Bundesliga teise vooru kohtumises alistati 3:2 FC Köln. Saksamaa gigandil on nüüd vähemalt üks tabamus kirjas 74 järjestikusest mängust.

Rekordi püstitamise eest hoolitses teise poolaja alguses loomulikult Robert Lewandowski. Vasakult äärelt läbi murdnud Jamal Musiala tegi eeltöö ning Poola väravamasin koksas karistusalast rahulikult võrku kõikide sarjade peale juba oma hooaja neljanda värava.

Veidi aega hiljem lendas pall paremalt äärelt karistusalasse ning realiseerimise võttis enda peale Serge Gnabry.

Bayern hakkas järjekordse võidu suunas purjetama, aga peagi oli seis Allianz Arenal ootamatult viigis. Anthony Modeste pani 60. minutil pealöögiga külalised skooritabloole ning kaks minutit hiljem jõudis väravani Mark Uth.

Lõpuks sai Julian Nagelsmanni meeskond rekordimängust siiski võidu kätte, kui Gnabry 71. minutil oma teise lõi.

Bayern jäi viimati väravata 2020. aasta 9. veebruaril, kui Nagelsmann Leipzigi tüüri juures olles Münchenis 0:0 viigi välja mängis.

Vägeva seeria käigus on Bayern kokku löönud 214 väravat. Neist enim on tulnud Lewandowskilt, kes olnud täpne 72 korda. Rekordit hoidis eelnevalt alates hooajast 2016/17 Real Madrid.