Meistrite Liiga: Tottenham ning Real Madrid ühe jalaga veerandfinaalis

ajax vs real madrid

Eile toimunud Meistrte Liiga kohtumistes alistas Tottenham Hotspurs kodus Borussia Dortmundi 3-0 ning Real Madrid oli võõrsil üle Ajaxist 2-1.

Tottenham Hotspurs vs Borussia Dortmund

Mõlema meeskonna mäng oli esimesel poolajal pigem rabedavõitu. Üritati mängida meeskondadele omast ründavat ning kiiret mängu, kuid tihtipeale takerdusid rünnakud pisivigade taha. Poolaja teises pooles hõivas külalismeeskond selgemalt inistatiivi ning mitmel korral ohustati ka Hugo Lloris väravasuud, kuid sihile siiski ei jõutud.

Teine poolaeg erines esimesest nagu öö ja päev. Tottenhami peatreener Mauricio Pochettino oli oma mehed poolajal üles sütitanud ning platsile tuldi näljasena nagu talveunest ärkavad karud. Agressiivsus kandis kiiresti ka vilja ning 47. minutil viis Son Heung-min kodumeeskonna ette.

Borussia Dortmundil ei õnnestunudki tagasi mängu tulla. Nende rünnakud katkestati juba eos ning järgmisena skooris hoopis Tottenhami poolt suurepärase esituse teinud Jan Vertonghen. Tavaliselt klubis keskkaitsja positsiooni mängiv belglane sepistas Serge Aurieri poolt teele saadetud tsenderduse filigraanselt väravaks.

Sellega ei olnud Spurs veel oma viimast sõna öelnud. 86. minutil tegi hetk tagasi vahetusest sisse toodud Fernando Llorente seisuks 3-0 ning jättis hetkel Bundesligat juhtivale meeskonnale kordusmänguks vähe lootust veerandfinaali edenemiseks.

Amsterdami Ajax vs Real Madrid

Käesolevas mängus tehti järjekordselt jalgpalli ajalugu. Nimelt oli see esimeseks kohtumiseks Meistrite Liigas kui VAR tehnoloogia abil ühelt meeskonnalt värav ära võeti.

VAR-i otsus oli tõeliselt piiripealne olukord, kus oleks võinud asja ka teistpidi ära lugeda. Nimelt jõudis 26. minutil Ajaxi poolt sihile Nicolas Tagliafico, kuid samal ajal segas ülinapilt suluseisus olev Dusan Tadic Real Madridi väravavahti ning videokohtunikud otsustasid selle lugeda aktiivseks suluseisuks. Jalgpalliromantikud on kindlasti teisel meelel.

Ajax võtab Meistrite Liiga play-off mängudest osa esmakordselt 13-aastase vaheaja järel ning võib julgesti öelda, et nad tegid seda hästi. Mängiti ründavat jalgpalli ning tekitati eelmise hooaja meistrile kõvasti peavalu.

Sellegipoolest võttis Real Madrid oma. 60. minutil viis Karim Benzema külalised ette ning kuigi Ajax jõudis tänu Hakim Ziyechi tabamusele viigini, siis lõpptulemuse 2-1 vormistas kohtumise 86. minutil Marco Asensio.

Seega peab Ajax siit paarist edasi saamiseks lööma Santiago Bernabéul vähemalt 2 vastuseta väravat.

Täna toimuvad Euroopa Liiga kohtumised. Loe mängude ennustusvihjeid siit.