Jälgi meid

Jalgpall

Kes on see soomlane, kes Inglismaa tugevuselt teises liigas laineid lööb?

Teemu Pukki
Foto: Stephen Pond/Getty Images)

Soome koondise ründaja Teemu Pukki on Inglismaa tugevuselt teises liigas Championshipis mehetegusi tegemas.

Mees on käesoleval hooajal löönud liigas 20 väravat, andnud 5 väravasöötu ning vedanud oma meeskonna Norwichi City liiga liidripositsioonile. Väravalööjate edetabelis hoiab ta hetkel teist kohta.

Norwichi City alistas eile peetud kohtumises Ipswich Towni 3-0. Pukki skooris kohtumises kahel korral. 28-aastase soomlase koduklubi Norwich City juhib Championshipi liigatabelit 2 punktiga Leeds Unitedi ees. Kolmanda koha ees, kes peab pärast liiga lõppemist Premier League`i tõusmiseks läbima ka play-off ringi, hoiavad nad 5 punktilist edu (esimene ja teine koht pääsevad automaatselt Inglismaa Kõrgliigasse).

Kes on Teemu Pukki?

Mehe nimi ei tohiks tundmatu olla ka Eesti vutisõbrale. Mees lõi värava 2018. aastal Lillekülas toimunud Rahvuste Liiga mängus Eesti vastu ning aitas Soome jalgpallikoondisel võita alagrupp ning tõusta B liigasse.

Oma karjääri jooksul on Pukki esindanud nii mõningaid välisklubisi. Nendest tuntuimateks on FC Schalke 04 (37 liigamängu jooksul 8 väravat) ning Celtic FC (26 liigamängu jooksul 7 väravat).

Pärast 2014. aastal Celticust lahkumist, veetis mees 4 hooeaga Taani Superliigas, kus ta esindas Brøndby IF värve. Seal sahistas ta väravavõrku 55. korral 130 mängu jooksul. Oma kahel viimasel hooajal Brøndby ridades, aitas ta klubi liigas teisele kohale ning juhtis meeskonna ka Taani karikavõiduni.

2018. aasta suvel liitus mees Norwich Cityga. Klubiga, mis alles 2015. aastal mängis Inglismaa Kõrgliigas. Käesolev hooaeg on mehe jaoks olnud senini parimaks üldse. 20 liigavärava löömiseks on mehel kulunud kõigest 26 kohtumist.

Videot mehe vägitegudest Norwichis saab vaadata siit:

Mis edasi?

Soome jalgpallimeedia igatahes kihab Teemu Pukki tegudest Inglismaal ning “Pukki Party” on vallutanud põhjamaiste jalgpalli fännide südamed – on vähe soomlasi, kes Norwichi mänge ei jälgiks. Ei ole üldsegi ebatõenäoline, et juba järgmisel aastal näeme soomlasest väravakütti ka Inglismaa Kõrgliigas tegusid tegemas.


Meistrite Liiga jätkub juba teisipäeval kui vooru põnevaimas kohtumises lähevad vastamisi Manchester United ja PSG. Loe mängu ennustusvihjeid siit.

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds