PSG-d häbistanud Karim Benzema pani end kübaratrikiga ajalukku

Karim Benzema vedas kübaratrikiga Real Madridi kolmapäeval Meistrite liigas 3:1 võiduni PSG üle ja koos sellega õnnestus prantslasel mitut moodi ajalugu teha.

Teisel poolajal minutitel 61-78 löödud kolme väravaga tõusis Benzema Meistrite liiga ajaloo vanimaks kübaratriki autoriks. 34 aasta ja 80 päeva vanusena lõi ta 14 päevaga rekordi üle Olivier Giroud’lt.

Samuti sai veteranründajast esimene prantslane, kes Meistrite liigas kolm kübaratrikki teinud.

Suurepärane esitus aitas Benzemal ronida ka Reali kõigi aegade väravaküttide edetabeli kolmandale reale. Oma 592. mängus jõudis ta meeskonna eest 307 väravani ja seda on üks rohkem kui legendaarsel Alfredo Di Stefanol. Tavainimestest on temast ees veel Raul, kes omal ajal sahistas Reali särgis 323 korda. Tabeli tipus on Cristiano Ronaldo 450 väravaga.

Raulist läks Benzema juba mööda Meistrite liigas löödud väravate arvestuses, jõudes Reali särgis 67 tabamuse peale. 105 väravaga juhib ka seda edetabelit Ronaldo.

Eriti on Benzemal meeldinud Meistrite liigas koduplatsil väravaid lüüa. Viimase 13 kohtumisega on temalt neid tulnud tervelt 15.