Milanos Reali sangariks tõusnud Rodrygo realiseerib Meistrite liigas võimalusi hämmastava täpsusega

Aasta tagasi mõlemas Meistrite liiga alagrupimängus Milano Interist jagu saanud Real Madrid võitis ka tänavuse avamatši. Mängu ainsa värava lõi Rodrygo, kellel kipuvad peaaegu kõik raamidesse minevad löögid väravaga lõppema.

20-aastase brasiillase väravate näitajad ei ole Madridis otseselt silmatorkavad – 64 kohtumisega 11 tabamust – ja Meistrite liigas sahistas ta mullu 11 kohtumisega vaid korra, aga väga muljetavaldav on tõsiasi, et Euroopa jalgpalli tugevaimas sarjas on kuus tema kaheksast raamide vahele läinud löögist väravaga lõppenud.

Interi vastu otsustas Rodrygo mängu 89. minutil pärast seda, kui Itaalia meister oli ise kohtumist domineerinud, aga kõik enda võimalused raisanud.

“Olen oma arust iga kord Meistrite liigas hästi mänginud ja midagi head suutnud tekitada. Olen õnnelik! Mulle meeldib Meistrite liigas mängida ja väravaid lüüa,” rääkis mängukangelane pärast kohtumist.

Real oli San Sirol suurtes raskustes ja lasi juba avapoolajal Interil teha 14 pealelööki, mis Meistrite liigas klubi ajaloo üks halvimatest esimese poolaja näitajatest.

Teise 45 minuti jooksul suutis 13-kordne Euroopa meister vastase rünnakuid paremini kontrollida ning Interile lisandus ainult neli üritust.

“Tegime pärast pausi muudatuse, andmaks Vinicusele rohkem vabadust. Interi mängis avapoolajal suurema intensiivsusega, kuid see kahanes. Kasutasime Rodrygo kaudu rohkem ääri rünnakute ehitamiseks,” selgitas Reali peatreener Carlo Ancelotti pärast matši.

“Mu meeskond teadis, et peame kõvasti kannatama ja seda me ka tegime. Mulle see väga meeldis. Sel meeskonnal pole mitte ainult kvaliteeti, vaid ka pühendumust, ja see on kõige olulisem.”

Reali ja Interi alagrupis on pärast esimest vooru üllatusliider, kuna Meistrite liiga debütant Tiraspoli Šerif suutis koduväljakul alistada Donetski Šahtari 2:0.