Jälgi meid

Jalgpall

Lorenzo Insigne lööb üle Zlatani rekordi ja tõuseb MLS-i ajaloo suurima palgaga mängijaks

Sügisel MLS-i klubide huviorbiiti sattunud Lorenzo Insigne ongi nüüd ametlikult Toronto FC-ga käed löönud. Temast saab Põhja-Ameerika profiliiga kõigi aegade suurima palgaga mängija.

Insigne, kes siirdub ookeani taha suvel pärast seda, kui tema leping Napoliga lõppeb, hakkab teenima aastas 15 miljonit dollarit ehk 13,2 miljonit eurot. Liiga palgarekord kuulus seni Zlatan Ibrahimovicile, kellele maksis omal ajal Los Angeles Galaxy ühe hooaja eest 7,1 miljonit dollarit.

“See on ajalooline ja põnev päev meie klubile,” ütles Toronto FC president Bill Manning Itaalia koondislase hankimisest teatades. “Lorenzo on maailmaklassist ründav poolkaitsja, kes on oma karjääri tipul. Ta oli Itaaliaga Euroopa meister ja ta on mänginud Napoliga oma klubikarjääri jooksul kõrgeimal tasemel.”

Insigne liitus Napoliga 15-aastaselt ja ta on meeskonna särki kandnud 416 kohtumises, kus jõudnud 114 värava ja 91 väravasööduni. 30-aastane ääreründaja on alates 2019. aastast olnud ka klubi kapten.

Torontos ootavad Insignet tuntumatest tegijatest ees USA koondislased Michael Bradley and Jozy Altidore. Meeskonna peatreener on endine Ühendriikide koondise ja Swansea City boss Bob Bradley.

“Tema omadus nii endale kui kaaslastele võimalusi luua on väga eriline,” kiitis Bradley. “Olles teda mitmeid aastaid jälginud, tean samuti, et ta töötab väga palju meeskonna heaks. Lorenzo on mängija, keda tuled vaatama, sest alati on võimalus, et ta teeb midagi unustamatut.”

Insigne uute klubikaaslaste hulka võib lugeda ka Kanadas sündinud eestlast Andreas Vaiklat, kes valvab alates eelmise aasta kevadest Toronto duubelmeeskonna väravat.

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds