Jälgi meid

Jalgpall

Kylian Mbappe lammutas Prantsusmaa eest ja tegi uue uhke rekordi

Kylian Mbappe sai enda nimele Prantsusmaa koondise söödurekordi, kui maailmameistrid alistasid Lille’is Lõuna-Aafrika Vabariigi 5:0.

PSG äss tegi eeltöö lisaminutitel Matteo Guendouzi poolt löödud viimasele väravale ja sellega sai Mbappest läbi aegade esimene Prantsusmaa koondislane, kes viies järjestikuses kohtumises väravasööduni jõudnud.

Ühtlasi leidis Mbappe aega löömaks ise kaks väravat ja sellega tõusis ta esimeseks Les Bleus mängijaks, kes sel sajandil viies mängus järjest mitmes väravas osaline olnud.

Fantastilise viiemängulise seeria peale on Mbappe enda nimele saanud üheksa väravat ja viis väravasöötu. Tema kogu koondisekarjääri saldo on nüüd 54 mängu peale uskumatud 26 väravat ja 21 väravasöötu.

Prantsusmaa kõigi aegade väravate edetabeli esikümnesse murdmiseks on 23-aastasel superstaaril vaja lüüa veel kaks väravat. Koondise rekord on 51 tabamuse peal ja see kuulub Thierry Henryle.

“Sinna on veel pikk maa minna. Mitte keegi pole suutnud teha seda, mida Titi (Henry hüüdnimi) tegi, aga arvan, et suudan selleni jõuda kiiremini, kui oskate arvata,” rääkis Mbappe pärast mängu koondise väravarekordi kohta.

Oma järgmiseid koondiseväravaid saab ta asuda otsima 3. juunil, kui Prantsusmaa avab uue Rahvuste liiga hooaja kodumänguga Taani vastu.

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds