Kas skandaalne penalti mittemääramine ja vastase hiline iluvärav tõmbas Sevilla tiitliunistusele kriipsu peale?

Sevilla meeskonna viiemänguline võiduseeria sai La Ligas esmaspäeval ootamatu lõpu, kui koduväljakul jäädi 0:1 alla Athletic Bilbaole. Mäng otsustati vastuolulise penalti mittemääramise ja Inaki Williamsi iluväravaga.

Sevilla andis kogu kohtumise jooksul korralikult hagu, lõpetades 18 pealelöögiga külaliste kaheksa vastu ning näis, et surve kandis teise poolaja alguses vilja, mil pall tabas karistusalas Athleticu kaitsemängija kätt, kuid penalti jäi määramata.

“Mängijad on riietusruumis väga kurvad,” tunnistas pärast matši meeskonna peatreener Julen Lopetegui. “Nad on kurvad otsuste tõttu, mis täna tehti ja selle pärast, et nad väravat ei löönud. Penalti oli ilmselge ja nad ei andnud seda. Oleme tohutult ebaõnnega koos.”

Lopetegui mehed jäid ihu ja hingega võiduväravat jahtima, kuid see sai 90. minutil saatuslikuks, kui Williams lõpetas kiire vasturünnaku kenasti ristnurka keerutatud löögiga, tuues sellega baskidele võõrsilt Sevilla vastu üle kümne aasta liigamängus võidu.

Et õhtu oleks Sevilla jaoks veel nukram, siis teenis Lopetegui oma hooaja viienda kollase kaardi, mis tähendab, et ta ei saa järgmises voorus Real Madridi vastu meeskonda väljaku äärest juhendada.

Esmaspäevane kaotus tõmbas arvatavasti Sevilla tiitlivõidu lootustele kriipsu peale, kuna viimasele neljale voorule minnakse nüüd vastu kuuepunktilise kaotusega tabeliliidrile Atletico Madridile.