Jälgi meid

Jalgpall

Manchester City võtab Meistrite liiga finaali kaasa ajaloolised numbrid

Manchester City vormistas teisipäeva õhtul 2:0 võiduga PSG üle koha tänavuses Meistrite liiga finaalis. Pep Guardiola meeskond jõudis mänguga mitme suure tähiseni.

Cityst sai üheksas erinev Inglise klubi, kes Meistrite liiga või Euroopa Meistrite karikasarja finaali jõudnud ja see tuli seitsmenda järjestikuse võiduga euroväljakutel, mida pole varem ükski Inglismaa klubi suutnud.

Ühtlasi sai Cityst esimene Inglismaa sats, kes ühe hooaja käigus Euroopa tugevaimas klubisarjas võitnud 11 kohtumist. Alagrupiturniiril võõrsil Porto vastu olnud väravateta viik on tänavune ainus mäng, kus Guardiola mehed võidu üle rõõmustada ei saanud.

Teisipäeval mõlemad väravad löönud Riyad Mahrez tõusis samal ajal Sadio Mane järel alles teiseks mängijaks, kes Inglismaa klubi eest poolfinaalis mõlemas mängus värava löönud.

Guardiolat on kritiseeritud tema saamatuse eest Cityle Euroopas edu tuua ja tema kolmas Meistrite liiga finaal tuleb koguni kümme aastat pärast tema teist, aga eurovuti ladvikus ei olegi lihtne võidutseda. Tal on võimalus tõusta neljandaks treeneriks, kes klubi jalgpallis kolm korda Euroopa meistriks tulnud. Eelnevalt on seda suutnud Bob Paisley, Carlo Ancelotti ja Zinedine Zidane.

Arvestades hispaanlase varasemaid tulemusi karikafinaalidest, siis võib vist Manchesteris võiduparaadi marsruudi juba paika panna. Guardiolal on 14 finaali peale ainult üks – 2011. aasta Hispaania karikafinaal – võitmata jäänud.

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds