Hollandi jalgpallinaiskonna ründeäss tegi Tokyos olümpiamängude uue väravaterekordi

Tokyo olümpiamängude naiste jalgpalliturniiri alagrupimängud lõpetati teisipäeval ajaloolise saavutusega, kui Hollandi täht Vivianne Miedema võttis enda nimele ühe OM-i väravaterekordi.

Klubi jalgpalli Arsenali naiskonnas mängiv Miedema tuli suures 8:2 võidumängus Hiina vastu viimaseks pooltunniks vahetusest sisse ning lõi oma turniiri seitsmenda ja kaheksanda värava.

Ühe olümpiaturniiri rekordit hoidis varasemalt 2012. aastal kuus väravat löönud kanadalanna Christine Sinclair.

Miedema alustas turniiri fantastilise neljaväravalise esitusega Sambia vastu ning tal oli enne teisipäeva duubel kirjas ka kohtumisest Brasiiliaga. 25-aastane väravamasin, kellel koondisesärgis kokku 99 kohtumisega kirjas 81 tabamust, on turniiril olnud ülimalt ohtlik, sahistades võrku keskmiselt iga 22 minuti järel.

Holland noppis Miedema väravate toel oma alagrupis esikoha ning kohtub veerandfinaalis neli OM-kulda võitnud USA-ga. Teistes vastasseisudes lähevad omavahel kokku Suurbritannia ja Austraalia, Rootsi ja Jaapan ning Kanada ja Brasiilia.