Jälgi meid

Jalgpall

Harry Kane soovib Tottenhamist lahkuda – kuhu ta kõige paremini sobiks?

Inglismaa meedia poolt lõhati esmaspäeva õhtul pommuudis, et Harry Kane on teatanud Tottenham Hotspurile oma soovist klubist lahkuda. Tema eelistuseks on jääda Premier League’i, kuid Inglismaa koondise kapten ei välista ka Hispaaniasse siirdumist. Vaatame, mis valikuvariandid väravamasinal laual on.

Kane’i lahkumissoovi põhjuseks on tahe jõuda tiitlite võitmiseni. “Minu eesmärk on praegu võita meeskondlike tiitleid,” ütles Kane hiljuti pärast seda, kui sai kätte Londoni jalgpalliauhindade jagamiselt Premier League’i aasta parima mängija tiitli. “See auhind on küll vägev, aga ma tahan võita suurimaid meeskondlike auhindu.”

Inglismaal meistritiitli võiduni jõudmine aitaks Kane’il vabaneda ka taagast, mida ta alates sellest kevadest kandma on hakanud – ta on enim väravaid (165) löönud mängija, kes pole veel Premier League’i karikat enda kätte saanud.

Tiitlid saaks kindlasti kohe kätte praeguse parima klubiga

Parimad tiitlivõimalused oleksid Kane’il Manchester Cityga, kes väidetavalt üks tema jahtijatest Inglismaal on.

Cityl lähevad sel suvel teed lahku Sergio Agüeroga ning edurivi vajab täiendamist. Pep Guardiola on küll leidnud sel hooajal väga domineeriva mängustiili ilma puhta ründajata, kuid ühest õigest väravakütist ei ütleks ta kindlasti ära. Eriti Kane’i sugusest kahurist, kellele läheb tänavu liigas seitsme täishooaja peale kirja viies vähemalt 20 väravaga aasta.

Kane on sel hooajal näidanud veidi teistsuguse stiiliga mängides oma kohanemisvõimet ja tema jaoks ei tohiks olla absoluutselt probleemiks minna City esiründajaks. Ta suudab ise realiseerida Kevin De Bruyne, Phil Fodeni ja teiste poolt loodavaid võimalusi ning samal ajal võiks Raheem Sterling oma kiiruse ja teravusega olla tema kõrval justkui uus Son Heung-min.

Kas karikad kaaluvad üle lojaalsuse?

Suvel 28-aastaseks saava edurivimehe ümber luusivat ka Chelsea, kes uue ründaja otsinguil kuna pole 53 miljoni euro eest Timo Wernerilt eriti palju väravaid kätte saanud.

Sakslane on tõestanud oma efektiivsust äärel mängides ja seega võiks ta ka koos Kane’iga edukalt platsile ära mahtuda. Aga kas läbi ja lõhki Tottenhami mehele endale sobiks teise Londoni klubi esindamine? Lojaalsus on tänapäeva jalgpallist justkui kadumas, aga pigem tahaks arvata, et mitte. See muudab ülemineku Stamford Bridge’ile ebatõenäoliseks.

Lisaks ei oleks sinises särgis tiitlid kindlasti samavõrd garanteeritud, kui need oleksid veidi heledamas rüüs. Ehkki Thomas Tuchel on hakanud ehitama võimast masinavärki ja tänavuses Meistrite liiga finaalis võib toimuda omamoodi võimuvahetus Inglismaa jalgpallis.

Võimalus saada meheks, kes viib Manchester Unitedi tagasi tippu

Kane’i seostatakse ka Manchester Unitediga, kes suutnud tagasi tiitlikonkurentsi tõusta ja võib sel kevadel samuti eurokarika võita.

“Kane vaatab kindlasti praegust Manchester Unitedi satsi ja mõtleb, et võiks olla meeskonna esiründaja. Talle kindlasti meeldiks Unitedisse siirduda,” rääkis hiljuti Punaste Kuradite endine kapten Roy Keane.

Keane’i sõnad tulid aga enne seda, kui Old Traffordil Edinson Cavani teened veel üheks hooajaks kindlustati. Klubil on ülimalt perspektiivikas ründaja Mason Greenwoodi näol, kes arvatavasti paari aasta pärast valmis ründeliini vedama ja Cavani kohalolek annab talle veel aega küpseda. Samal ajal sulgeks Kane’i saabumine pikemaks ajaks tema jaoks tipuründaja koha.

Ent parimas mängijaeas Premier League kõigi aegade paremuselt seitsmendale väravakütile on kindlasti raske “ei” öelda ja ajal, mil fännid on mässamas klubi omava Glazerite perekonna vastu, võiks olla ameeriklastel üks hea moodus pingete leevendamiseks suurinvesteering mängijasse, kes 13-punktilise vahe linnanaabriga aitaks tasa teha.

Hispaania võimalused pigem vaid teoreetilised

The Guardian kirjutab, et Kane oleks avatud pakkumistele ka Hispaaniast, aga kas huvi on üldse vastastikune?

Barcelona on Lionel Messit paari panemas Agüeroga ning Kane ei mahuks sinna mitte kuidagi ära. Real Madrid on samal ajal saanud Eden Hazardi ostu näol just kõrvetada tehingus, kus tundus, et Inglismaalt hangiti endale suure raha eest mängija, kes võiks jõuda maailma parima kolme sekka, kuid belglase kehv tervis on tema aja Hispaanias muutunud tõeliseks katastroofiks. Ka Kane’il kipuvad erinevad vigastused küljes käima.

Atletico Madrid avas paar aastat tagasi varasalve ja käis Joao Felixi eest välja 126 miljonit eurot, aga kas teiseks sellise kaliibriga üleminekuks raha jagub? Kas klubi on Kane’i jaoks üldse piisavalt atraktiivne? Teda ei saa kindlasti kätte vähema kui 150 miljoni eest. Ja kas on vaja ka, kui meistritiitel tuleb raudkindla kaitse ja Luis Suarezi väravate toel?

Tottenhamil oli täitsa potentsiaal tõusta Premier League’i Atleticoks, kes kohalikke hiidusid tiitlite noppimisega häirima hakkab, aga vahepealne mõõdukas edu jäi siiski millekski suuremaks vormimata. Nüüd on selle tagajärjeks ühest oma ajaloo suurimast mängijast ilmajäämine.

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds