Gabriel Jesus on tänavu Meistrite liigas kirja saanud hämmastavad numbrid

Manchester City kindlustas endale kolmapäeval Meistrite liigas A-alagrupi võidu, kui pingilt sekkunud Gabriel Jesusi toel PSG vastu kaotusseisust välja tuldi ja 2:1 võideti. Brasiillase tänavuse hooaja statistika on väga muljetavaldav.

Jesus tuli 54. minuti platsile ning juba vähem kui kümme minutit hiljem oli viik tablool, kui Raheem Sterling tema söödust viigivärava tegi. 76. minutil sahistas Jesus juba ise ja edasine oli vormistamise küsimus.

24-aastane ründaja on nüüd tänavu Meistrite liigas nelja mänguga enda nimele kogunud kolm väravat ja ühe söödu. See on juba iseenesest väga korralik statistika. Ent Jesusi numbrid teeb veel erilisemaks tõsiasi, et ta on neljas väravas olnud osaline kõigest 79 mänguminutiga.

Efektiivsust lisab Jesusi näitajatele veel fakt, et ta on oma kolm Meistrite liiga väravat saanud nelja raamidesse läinud üritusega ja lööke on temalt tulnud kokku viis. Lisaks oli kolmapäevane väravasööt üldse esimene tema poolt loodud väravavõimalus.

Jesusi Premier League’i numbritel pole ka väga midagi viga: kümne matšiga kaks väravat ja viis väravasöötu. Koduliigas mängides on ta aga selgelt rohkem mänguminuteid kogunud (769).