Everton nõuab ilmselge penalti mittesaamise järel Premier League’ilt vabandust

Laupäeval 0:1 kaotusmängus Manchester City vastu ilmselgest penaltist ilmajäänud Everton tahab, et nende ees vabandust palutaks.

Everton jäi 82. minutil Phil Fodeni väravast taha, aga paar minutit hiljem näis, et meeskond sai õlekõrre, kui Rodri karistusalas käega mängis, aga penalti jäi määramata nii peakohtuniku Paul Tierney kui videokohtuniku Chris Kavanagh poolt.

“See oli uskumatu otsus ja jäime selle tõttu ilma võimalusest saada see, mida väärisime,” rääkis pärast mängu olukorra kohta Evertoni peatreener Frank Lampard, kes süüdistas kohtunikke ka ebakompetentsuses.

Olukorda on kritiseerinud mitmed jalgpallianalüütikud ja karistuse mittemääramine hämmastas ka Sky Sportsis esinenud endist Premier League’i vilemeest Dermot Gallagheri.

“Selles pole kahtlustki, et see on penalti,” ütles Gallagher.

Kuna Everton tunneb, et neile on ka eelnevalt mitmete kohtunike otsustega liiga tehtud, siis on klubi teinud ametliku avalduse Premier League’ile, millega nõutakse vähemalt vabandust nende eest.

Nädalavahetusel penaltist ja koos sellega võimalikust viigipunktist ilmajäämine tähendab seda, et Everton võib teisipäeval sõltuvalt Burnley-Leicester City mängu tulemusest langeda liigast väljakukkuva kolmiku sekka.