Jälgi meid

Jalgpall

Eestigi vastu mänginud jalgpallimaailma kuulsaim rännumees lõpetab 26 aastat kestnud profikarjääri

Endine Uruguay koondislane Sebastian Abreu, kes Guinnessi rekordite raamatus kui enim klubisid esindanud jalgpallur, on viimaks otsustanud oma mängijakarjääri lõpetada. Ta teeb seda reedel 44-aastasena kodumaa klubi Sud America ridades.

Kahel korral ka Eesti vastu mänginud ründaja lõpetab oma karjääri peaaegu täpselt 26 aastat pärast oma debüüti. Tema esimene mäng oli 4. juunil aastal 1995 Montevideo klubi Defensor Sporting särgis.

Abreu veetiski enamuse oma karjäärist Lõuna- ja Kesk-Ameerikas, ent ta on mänginud ka Hispaanias (Deportivo La Coruna ja Real Sociedad), Iisraelis (Jeruusalemma Beitar) ja Kreekas (Saloniki Aris).

“El Loco” nime all tuntud mängumees püstitas juba aastal 2017 maailmarekordi, kui ühines oma 26. erineva klubiga ning Sud America juurde jõudes kasvatas ta nende arvu juba 31 peale. Tal on kokku mängukogemus olemas 12-st erinevast riigist.

Koondise eest 1996. aastal debüteerinud Abreu tuli Uruguayga 2011. aastal Copa America võitjaks ning ta mängis kahel MM-finaalturniiril. Tema nimele jäi 70 koondisemänguga 26 väravat.

Abreu võitis mängijana klubikarjääri jooksul 11 erinevat tiitlit ning tal on üks triumf juba kirjas ka treenerina, kui tema juhtimisel tuli Santa Tecla 2019. aastal El Salvadori karikavõitjaks.

Enne viimast mängu on Abreu nimel 850 kohtumisega 404 väravat.

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds