Bayernile alla jäänud Dortmund jäi kiruma kokkuleppemängudes osalenud kohtunikku

Hooaja esimene Der Klassiker Dortmundi Borussia ja Müncheni Bayerni vahel lõppes Bundesliga tiitlikaitsja 3:2 võiduga, mis tuli vastuolulisest penaltist, mille määramine kaotajatele kuidagi pähe ei mahtunud.

Mäng otsustati 77. minutil Robert Lewandowski üheteistkümne meetri karistuslöögist, mille tekitas Mats Hummels, kes nurgalöögi olukorras kuidagi käega palli pihta ukerdas.

Pärast mängu juhtunut ja peakohtuniku Felix Zwayeri üldist tegutsemist kommenteerinud Jude Bellingham ei hoidnud end üldse tagasi.

“Kui anda eelnevalt kokkuleppemängudes osalenud kohtunikule Saksamaa suurim mäng, siis mida te ootate näha?” küsis talendikas inglane.

Olukorra järel teenis Dortmundi peatreener Marco Rose teise kollase kaardi ning saadeti väljaku äärest minema. Temagi oli väga ärritunud kohtuniku peale.

“Väga kahju, et mäng sedamoodi ära otsustati. See mäng vääris paremaid otsuseid,” sõnas Rose.

Zwayer oli 2008. aastal osaline 2. Bundesliga mängudega seotud kihlveopettuste skandaalis.

Lewandowski lõpetas mängu kahe väravaga, olles eelnevalt 9. minutil vastanud Julian Brandti 5. minuti tabamusele. Kingsley Coman viis Bayerni vahetult enne avapoolaja lõppu juhtima, aga kohe teise alguses tegi suurepärase väravaga seisuks 2:2 Erling Haaland.

Bayern kasvatas võiduga tabelitipus edu Dortmundi ees nelja punkti peale.